BIP
« powrót 12 marca 2018

FINAŁ KONKURSU ASTRONOMICZNEGO

FINAŁ KONKURSU ASTRONOMICZNEGO photo

9 marca br. w Planetarium w Potarzycy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Wielkopolski. 

Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu przy współpracy z Planetarium w Potarzycy. Celem konkursu jest popularyzacja astronomii i astrofizyki oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tymi dziedzinami wiedzy, dokonywanie własnych obserwacji, obliczeń, wykonanie prac konstrukcyjnych oraz kształcenie umiejętności prezentacji i publicznych wystąpień. Do etapu wojewódzkiego konkursu zgłoszono 10 referatów uczniowskich ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowa, Kalisza, Poznania i Jarocina. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w 15-minutowej prezentacji wybranych zagadnień z astronomii i astronautyki. Szkoły jarocińskie reprezentowało sześciu uczniów: Eryk Kuka, Maciej Chmiel, Kacper Nowak i Jan Krysiński z I LO w Jarocinie. Mateusz Maleszka i Przemek Radziejewski reprezentowali Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie.

Eryk Kula zajął III miejsce w konkursie natomiast Mateusz Maleszka otrzymał wyróżnienie za najlepiej zaprezentowany referat. Obaj uczniowie zostali zakwalifikowany w formie słuchaczy na Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny i XLIV Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczo-Astronautyczne w Grudziądzu. Wraz z konkursem odbyło się Wielkopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne. W seminarium wzięło udział 38 osób. Oprócz uczestników konkursu brali w nim udział nauczyciele i uczniowie z SLO w Jarocinie i III LO w Kaliszu oraz pracownicy różnych instytucji związanych z astronomią. Uczestnicy wysłuchali referatów prezentowanych przez uczestników konkursu, obejrzeli seans astronomiczny w Planetarium, za pomocą teleskopu obejrzeli plamy na Słońcu oraz wysłuchali wystąpienia Daniela Stasiaka na temat "Pasja, która zmieniła moje życie".

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka