II Wystawa Sztuki Ludowej i VI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Dodano 11 lipca 2003, wpis archiwalny Uroczystego otwarcia II Wystawy Sztuki Ludowej oraz sezonu agroturystycznergo w powiecie jarocińskim dokonał Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski. Na rynku zaprezentowały się kapele biorące udział w spotkaniach folklorystycznych oraz lokalne zespoły folklorystyczne: "Ciświczanie", "Goliniacy", "Noskowiacy", "Potarzyczanki" i "Snutki". Były też bryczki i wiejski placek drożdżowy.

2wystawa_sztuki2.jpg Wzięli w niej udział:
  1. Pelagia Pietrzak - Golina - snutka golińska
  2. Daniela Krawczyńska - Golina - snutka golińska
  3. Stanisława Kowalska - Golina - wykonywanie czepców
  4. Henryk Jurdziak - Jarocin - intarsja w drewnie
  5. Aleksandra Klimek - Jarocin - frywolitki, rechelie
  6. Tadeusz Glinkowski - Kotlin - galanteria użytkowa
  7. Czesław Osuch - Jarocin - rzeźba
  8. Zbigniew Bajaczyk - Żerków - malarstwo
  9. Blanka Steinmetz - Żerków - malarstwo
  10. Marek Kuś - Mieszków - rzeźba
  11. Wiesława i Stefan Natywa - Stare Miasto k. Konina - wyroby z siana i słomy
  12. Marek Walczak - Jarocin - rzeźba
  13. Teresa Jabłońska - Różyce k. Łowicza - lalki łowickie i hafty
  14. Ryszard Bandosz - Witaszyce - rzeźba
2wystawa_sztuki3.jpgMiędzynarodowe Spotkania Folklorystyczne weszły już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Ziemi Jarocińskiej, od dwóch lat także Ziemi Pleszewskiej. W tym roku uczestnicy spotkań wystąpili także w Koźminie. VI Międzynarodowe spotkania Folklorystyczne zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy przy współudziale takich instytucji jak: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Urząd Miejski w Jarocinie, Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Jarociński Ośrodek Kultury, Dom Kultury w Pleszewie, Ośrodek Kultury w Koźminie.