Jubileusz w koszarach

25 kwietnia odwiedź jarocińskie koszary. Świętować będziemy jubileusz 70-lecia 16. jarocińskiego batalionu lotnisk.

Zwycięzca z "ogólniaka"

36 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Jarocina, Krotoszyna, Koźmina Wlkp. i Pleszewa wzięło udział w Rejonowym Konkursie Informatycznym, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Zmagania wygrał Tomasz Paluszkiewicz - uczeń jarocińskiego "ogólniaka".

14 kwietnia 2015

Młodzi liderzy turystyki na start

Masz 18-35 lat? Nie możesz usiedzieć w miejscu? Twoją pasją jest turystyka i podróżowanie? Chcesz wiedzieć jak działać skuteczniej? Zgłoś się do udziału w V Szkoleniu Młodzieżowych Liderów Turystyki w Supraślu! Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 kwietnia 2015!

14 kwietnia 2015

Sukces drużyny z "Jedynki"

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła II miejsce w siódmej edycji Wielkopolskiego Konkursu Statystyka mnie dotyka, którego organizatorami są: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca br. Gratulujemy!

14 kwietnia 2015

Jarocińskie obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego wzięli dziś udział w obchodach 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

13 kwietnia 2015

Rozwój zależy od współpracy

Rozwój powiatu zależy od współpracy i zaangażowania wszystkich gmin, które go tworzą - podkreśla Bartosz Walczak, starosta jarociński.

11 kwietnia 2015

"Agromarsz" już w niedzielę

Na Wiosennych Targach Rolno - Ogrodniczych "Agromarsz" w Marszewie nie zabraknie stoiska Powiatu Jarocińskiego, na którym prezentować się będzie Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

11 kwietnia 2015

"Fryzura dla idola" z Jarocina

Karina Kmieciak uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w konkursie „Mała Pętelka”. Uczennica klasy fryzjerstwa zwyciężyła w kategorii „Fryzura dla idola”.

10 kwietnia 2015

"Dwójka" w czołówce klas policyjnych

Sukcesem zakończył się udział uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w eliminacjach do VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Eliminacje przeprowadzono w trzech ośrodkach szkolenia policjantów: Pile, Katowicach i Legionowie.

Świetni pracownicy czekają

W serwisie www.zawodowcy.org, opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej, można bezpłatnie znaleźć świetnego pracownika, praktykanta lub stażystę. Do dyspozycji pracodawców jest niemal 19 tys. uczniów i absolwentów wielkopolskich szkół. Dodatkowo, w systemie można też publikować oferty szkoleń.

Technik Mechatronik w Jarocinie

Technik mechatronik to najmłodszy, a zarazem najbardziej perspektywiczny kierunek otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Ze względu na interdyscyplinarny charakter wiedzy związanej z mechatroniką, osoba posiadająca kwalifikacje przypisane do zawodu „technik mechatronik” jest bardzo atrakcyjnym pracownikiem, poszukiwanym na rynku pracy.

Dziękowali szkole w Tarcach

Powiatowa Izba Rolnicza w Jarocinie zorganizowała dla okolicznych rolników oraz uczniów kierunków przyrodniczych ZSP-B w Tarcach, konferencję na temat problemów polskiego rolnictwa. Spotkanie odbyło się 27 marca 2015r. w nowo otwartej sali wiejskiej w Rusku.

09 kwietnia 2015