Nowa organizacja prozwierzęca

Kolejna organizacja prozwierzęca rozpoczyna swoją działalność na terenie Ziemi Jarocińskiej. Utworzona niedawno Jarocińska Grupa Vivy! jest częścią Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Akcja dla zwierząt!, która działa nie tylko w kraju, ale także w Stanach Zjednoczonych oraz w Anglii. Jej zadaniem jest propagowanie stylu życia opartego na współczuciu i empatii.

18 lutego 2010

Mistrzowie rachunkowości

Ewa Lewandowicz uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie została jedną z laureatek VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości. Finał konkursu odbył się 11 i 12 lutego w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

17 lutego 2010

Imiona miłości w "ogólniaku"

Po raz siódmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie zorganizowano „miłosny” konkurs recytatorski. Tym razem wykonawcy mieli do wyboru utwory trzech poetów: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego oraz Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

Unijna dotacja drogowa

Projekt powiatu jarocińskiego dotyczący przebudowy drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu zyskał akceptację Zarządu Województwa Wielkopolskiego a tym samym otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

17 lutego 2010

Starosta gościł potomków powstańców wielkopolskich

Przedstawiciele kilkunastu rodzin powstańców wielkopolskich wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez starostę jarocińskiego. Spotkanie, które odbyło się 16 lutego, było okazją do przekazania Wielkopolskich Krzyży Powstańczych, ufundowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego.

VII Powiatowe Zawody Chemiczne

9 lutego, w Zespole Szkól Ogólnokształcących  im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie zorganizowane zostały  coroczne  Powiatowe Zawody Chemiczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  powiatu jarocińskiego.

Darowizna na lądowisko

Wojewoda wielkopolski przychylił się do wniosku starosty jarocińskiego dotyczącego wyrażenia zgody na przekazanie Powiatowi Jarocińskiemu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Bachorzewie. Zgodnie z założeniami nieruchomość ma zostać przeznaczona na wybudowanie lądowiska dla potrzeb ratownictwa medycznego.

Nowoczesny blok operacyjny

Uroczyste otwarcie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni zakończyło kolejny etap podnoszenia standardu usług świadczonych przez jarociński szpital. W pustych od ponad trzech lat pomieszczeniach pojawił się nowoczesny sprzęt medyczny wart 3,6 mln zł. Większość środków - 2 mln 718 tys. zł udało się pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem wideoendoskopu, który zakupiono dzięki wsparciu finansowemu samorządów powiatu jarocińskiego.

Eurodeputowana w Jarocinie

Sidonia Jędrzejewska - posłanka do Parlamentu Europejskiego była gościem władz powiatu jarocińskiego. Wcześniej eurodeputowana z Wielkopolski spotkała się z młodzieżą II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarskim w ZSP nr 1 w Jarocinie.

"Cuda natury" w Tarcach

„Cuda natury” - pod takim hasłem odbył się powiatowy konkurs recytatorski zorganizowany 10 lutego w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

11 lutego 2010

Kwalifikacja wojskowa w marcu

15 marca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie stawią się mężczyźni urodzeni w 1991 roku. Wzywane również będą osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja potrwa do 9 kwietnia.

10 lutego 2010

Powódź pod kontrolą

Wojewoda wielkopolski zwołał w trybie pilnym posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie, które odbyło się na początku lutego, w całości poświęcone zostało przygotowaniom Wielkopolski do działań w sytuacji wystąpienia zagrożenia powodzią. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. wielkopolscy starostowie, w tym wicestarosta jarociński Przemysław Musielak.

10 lutego 2010