"Dwójkowicze" na Białorusi

W połowie maja delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościła na Białorusi, uczestnicząc w obchodach jubileuszu 100-lecia Państwowego Gimnazjum nr 1 w Stołpach. Współpraca szkół została nawiązana dzięki trwającym od kilku lat kontaktom władz Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołpce.

22 maja 2009

1000 Euro dla szkoły

W przededniu obchodów jubileuszu XXV- lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie gościli przedstawiciele Fundacji Stichting Samenwerking Veldhoven -  Jarocin. Goście przybyli na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Tacy Sami”. Uroczystym momentem wizyty było przekazanie przez członków Fundacji na rzecz szkoły symbolicznego czeku o wartości 1000 Euro.

20 maja 2009

Terapia nad polskim morzem

Grupa 28 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie przebywała na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu. Terapeutyczny pobyt nad morzem dofinansowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie i Środzie Wlkp., sponsorów prywatnych, jednostki samorządowe oraz przez rodziców uczniów uczestniczących w turnusie. Bogata baza leczniczo - rehabilitacyjna umożliwiła dzieciom skorzystanie z licznych specjalistycznych zabiegów: hydroterapii, fizykoterapeutycznych masaży, inhalacji, gimnastyki ogólnousprawniającej i hipoterapii. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach integracyjno - rozwojowych przy muzyce oraz zajęciach plastycznych.

Spotkania biznesowe dla MSP

Poznański Park Naukowo - Technologiczny Fundacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do udziału w spotkaniach biznesowych organizowanych w ramach targów ITM Polska 2009. Projekt realizowany jest przez Enterpise Europe Network  i finansowany ze środków unijnych. Celem akcji jest ułatwienie znalezienia nowych rynków zbytu i kontrahentów firmom z Wielkopolski. Zainteresowani przedsiębiorcy, by wziąć udział w czerwcowych targach w Poznaniu, muszą zarejestrować się do 28 maja br. na http://www.ppnt.poznan.pl/een/itm.
Pobierz więcej informacji Pobierz więcej informacji (71.72 KB)

19 maja 2009

Najlepsi w kategorii bibliotek powiatowych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zajęła I miejsce w kategorii bibliotek powiatowych w konkursie „Czytanie – moja pasja”, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 maja w kaliskim ratuszu podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o pandemii

Zagrożenie wystąpienia pandemii grypy wywołanej wirusem A/H1N1 było przedmiotem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie, które odbyło się w siedzibie starostwa.

15 maja 2009

Fundusze Europejskie dla środowisk wiejskich

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zaprasza przedstawicieli środowisk wiejskich na spotkanie dotyczące możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się 29 maja w restauracji „Dziupla” w Jarocinie.

14 maja 2009

O miłości...- wierszem

29 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Jarocinie i Gazety Jarocińskiej.

14 maja 2009

Komputery i serwer dla powiatu

Ponad 30 tys. zł pozyskało Starostwo Powiatowe w Jarocinie na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego oraz oprogramowania ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotację przyznał Sejmik Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Nowy, bardziej wydajny sprzęt usprawni pracę i przyczyni się do szybkiego załatwiania spraw w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Wydziale Budownictwa i Środowiska – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

12 maja 2009

Dobra zabawa po europejsku

Kolorowo, wesoło i międzynarodowo – tak można podsumować imprezę zorganizowaną na jarocińskim rynku z okazji 5. rocznicy uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Sobotni piknik przyciągnął mieszkańców powiatu jarocińskiego, którzy doskonale się bawili, m.in. startując w konkursach, za udział w których otrzymywali europejskie upominki.

11 maja 2009

Dzień Zwycięstwa

8 maja, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z organizacjami kombatanckimi uczciły Dzień Zwycięstwa składając kwiaty w miejscach pamięci ofiar II wojny światowej.

11 maja 2009

Akcja zwalczania wścieklizny u lisów

Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 09.05.09 do 19.05.09 planowane jest przeprowadzenie wiosennej akcji wykładania z samolotów immunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa wielkopolskiego.

06 maja 2009