« powrót 05 czerwca 2019

KONKURS JĘZYKOWY - ZSP nr 2

KONKURS JĘZYKOWY - ZSP nr 2  photo

POWIAT JAROCIŃSKI

KONKURS JĘZYKOWY „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO”

W ZSP nr 2 został rozegrany II etap szkolnego konkursu językowego „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO” zorganizowanego przez nauczycielki języka angielskiego  i niemieckiego: Annę Muszyńską, Natalię Danielczyk, Anetę Chmielewską i Sylwię Hybsz-Dyszak.

Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie drużyny włożyły dużo wysiłku w przygotowanie się do kolejnych konkurencji; poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany, a atmosfera doskonała.

Poniżej składy zwycięskich drużyn:

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce I  TSN– Natalia Andraszyk, Kacper Szewczyk, Emil Walczak

II miejsce I TM– Adrian Domagała, Kacper Drańczarek, Michał Strabel

III miejsce I LW- Krystian Chytrowski, Wiktor Grzegorczyk, Mateusz Marciniak

 

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce I TF – Julia Grygiel, Julia Mikołajczak, Patrycja Walczak

II miejsce I LP- Magdalena Matelska, Dominik Paterczyk, Marcin Wyduba

III miejsce I TS/TM- Martyna Lis, Monika Konieczka, Aleksandra Nowak

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, wydawnictwa językowe, firmy: Mróz S.A. i Unirol z Borku Wlkp., Bank Spółdzielczy w Jarocinie, zostały wręczone przez Członka Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariusza Stoleckiego oraz dyrektora ZSP nr 2 Witolda Bierłę.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do I etapu zgłosiło się jedenaście trzyosobowych drużyn angielskich i niemieckich z klas pierwszych liceum i technikum. Etap ten odbył się w marcu br. i polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Test wyłonił najlepsze 3 drużyny "angielskie" i 3 drużyny "niemieckie".

II etap konkursu, który odbył się kilka dni temu składał się z wielu  konkurencji. Pierwszą z nich było przedstawienie wcześniej wylosowanego kraju w formie prezentacji multimedialnej oraz stroju charakterystycznego dla danego państwa. Łamańce językowe były kolejną konkurencją, z którą znakomicie poradzili sobie uczniowie. Każda drużyna mogła sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych w konkurencji pod nazwą - Co to? Kto to?, która polegała na odgadnięciu, jak największej ilości obrazków przedstawiających charakterystyczne dla danego kraju budynki, miejsca oraz osoby.

Oprócz wiedzy uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami wokalnymi podczas kolejnej konkurencji, którą było karaoke. Wszystkie drużyny zaśpiewały wcześniej wybraną piosenkę. Podczas występu każdej drużyny widownia bawiła się znakomicie i nagradzała ich gromkimi oklaskami. Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanego dania kuchni krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Podczas prezentacji potraw uczniowie podali wiele ciekawych informacji na temat swojego dania w języku angielskim lub niemieckim. Następnie każdy mógł spróbować dań podczas degustacji. Serwowana była również angielska herbata i niemiecka kawa.

« powrót Drukuj

Czytaj również: