Kolejne konkursy w ramach WRPO

Dodano 21 lipca 2009, wpis archiwalny

Konkursy realizowane są w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Działanie 3.5, na realizację którego zaplanowano 14 mln euro, obejmuje projekty dotyczące regulacji cieków wodnych, tworzenia polderów oraz odtwarzania naturalnych terenów zalewowych, przebudowy (modernizacji) i budowy małych zbiorników wielozadaniowych, przebudowy (modernizacji) i budowy wałów przeciwpowodziowych, przebudowy (modernizacji) i budowy budowli piętrzących.

Działanie 3.3, na realizację którego zaplanowano 7 mln euro, obejmuje projekty dotyczące odbudowy zdegradowanych siedlisk nieleśnych, leśnych i wodnych oraz czynną ich ochronę, budowę infrastruktury edukacyjnej na obszarach chronionych oraz wyposażenie centrów edukacji ekologicznej, ochronę gatunków o zagrożonych pulach genowych, kampanie promocyjne i informacyjne oraz imprezy masowe na poziomie ponadpowiatowym, przejścia dla zwierząt i przepławki dla ryb, plany ochrony dla obszarów chronionych, w tym Natura 2000.

Wzory wniosków, wzory umów o dofinansowanie, kryteria wyboru projektów, instrukcje wypełniania wniosków o dofinansowanie są dostępne na stronie internetowej www.wrpo.wielkopolskie.pl

Oferty konkursowe w obydwu działaniach można składać do 21 sierpnia 2009 roku do godz. 15.00 w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – w sekretariacie, przy ul. Szczepankowskiego 15A, 60-541 Poznań, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 lub wysłać pocztą za potwierdzeniem lub przesyłką kurierską. Decyduje data wpływu dokumentacji do jednostki. Konkursy rozstrzygnięte zostaną w grudniu 2009 roku.

Więcej informacji na temat ogłoszonych konkursów można uzyskać w:

Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Jarocinie
Starostwo Powiatowe w Jarocinie