Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Chodzieży

Dodano 16 czerwca 2023, wpis archiwalny Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Chodzieży

Trwa dwudniowy Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Chodzieży. Wczoraj gościem starostów był rektor Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie dr Marek Waszkowiak oraz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz, a także prezes Wielkopolskiego Związku Szpitali Remigiusz Pawelczak wraz z prezesami i dyrektorami szpitali powiatowych.

W drugiej części dnia starostowie omawiali kwestie inwestycji i remontów na drogach wojewódzkich w 2023 oraz nowe projekty na lata następne, a także tematy środków unijnych pod kątem nowej perspektywy finansowej. W związku z poruszanymi zagadnieniami na posiedzenie zaproszono członkinię Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulinę Stochniałek oraz dyrektora Wielopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawła Katarzyńskiego i zastępcę dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Michała Kurzawskiego.

Dzisiaj tematyka obrad obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: wsparcie szkół w zakresie depresji wśród młodzieży, aktualne konkursy dotyczące infrastruktury komunikacyjnej oraz sytuacja domów pomocy społecznej i pieczy zastępczej. Gośćmi dzisiejszych obrad są: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Tomasz Małyszka i dyrektor Wydziału Polityki Społecznej WUW Monika Donke-Cieślewicz. W konwencie uczestniczy również Straosta Jarociński Lidia Czechak.