,,Laptop dla ucznia" dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

Dodano 09 października 2023, wpis archiwalny ,,Laptop dla ucznia

Laptopy w ramach projektu „Laptop dla ucznia” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, dotarły do 14 uczniów klas 4 z Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Oficjalnego przekazania sprzętu rodzicom czwartoklasistów szkoły podstawowej dokonali: Starosta Jarociński Lidia Czechak oraz dyrekcja ZSS w Jarocinie.
Celem programu jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych, poprzez zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii. Dzięki powyższemu wsparciu wyrównają się szanse i możliwość lepszego startu w przyszłość uczniów naszej placówki.

Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, do końca 2023 roku do wszystkich czwartoklasistów szkół podstawowych mają dotrzeć laptopy. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

Bardzo się cieszę, że rząd wspiera dzieci i młodzież w rozwoju kompetencji cyfrowych. Mam nadzieję, że laptopy staną się integralną częścią Waszej edukacji, ale także będą dla Was źródłem rozrywki i rozwoju zainteresowań. Życzę aby dobrze Wam służyły, wykorzystajcie je w pełni. – powiedziała Starosta Jarociński Lidia Czechak.