MŁODZI PATRIOCI z ZSP nr 2 w JAROCINIE

MŁODZI PATRIOCI z ZSP nr 2 w JAROCINIE photo

„W naszej szkole jest realizowany projekt Szkoła Młodych Patriotów. W jego ramach odbyły się zajęcia warsztatowe zmierzające do opracowania szkolnego kodeksu postaw patriotycznych” – informuje Dorota Gromada, Wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie.

"W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Szkoła Młodych Patriotów” we współpracy ze Studium Prawa  Europejskiego w marcu przystąpiliśmy do opracowania Kodeksu Postaw Patriotycznych. Następnie wytypowano dwie klasy: I  LW i II LPB w celu opracowania Kodeksu Postaw Patriotycznych. Zajęcia w formie warsztatów prowadziła Anna Kordus - nauczyciel historii i wiedzy  o  społeczeństwie. Najpierw młodzież odpowiadała na pytanie: czym na pewno nie jest patriotyzm i jakie postawy nie mają nic wspólnego z miłością do ojczyzny. Później pięcioosobowe grupy przystąpiły do opracowania kodeksu. Na kartkach powstawały mapy myśli. Dyskusja prowadzona w grupach była często bardzo burzliwa. Na koniec liderzy przedstawili efekty pracy swoich grup. Zauważono, że proponowane postawy zbyt mocno  wiążą się z przeszłością, a za mało natomiast są związane z teraźniejszością i przyszłością. Po przedyskutowaniu propozycji powstał nasz szkolny Kodeks Postaw Patriotycznych" - dodaje Dorota Gromada.

KODEKS POSTAW PATRIOTYCZNYCH

PAMIĘTAJ … o historii, ludziach i ich czynach

BĄDŹ DUMNY … z tego, że jesteś Polakiem

SZANUJ … innych i ich poglądy