« powrót 18 czerwca 2019

MUNDURÓWKA ZNÓW WŚRÓD LAUREATÓW

MUNDURÓWKA ZNÓW WŚRÓD LAUREATÓW photo

POWIAT JAROCIŃSKI

JAROCIŃSKA „MUNDURÓWKA”

PO RAZ KOLEJNY W GRONIE LAUREATÓW

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 12 laureatów III edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczniowie, których praca została wyróżniona, pojadą na wyjazd edukacyjny do Rosji oraz na Litwę i Białoruś.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszeni do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” zostali uczniowie policyjnych klas mundurowych z całej Polski. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

Dwu i trzyosobowe  zespoły miały do wykonania 3 zadania: Z ponad 100 zgłoszonych drużyn realizację zadań konkursowych ukończyły 42 zespoły, których prace zostały ocenione przez czteroosobową komisję konkursową.

Drużyna klasy policyjno - prawnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, w składzie Wiktoria Jakubowska, Hanna Skowron i Kacper Urbaniak pod okiem opiekunki asp. Agnieszki Zaworskiej z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, w swojej pracy zaprezentowały sylwetkę posterunkowego Stanisława Jóźwiaka. Młodzież wykonała krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowała żywą lekcję historii dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Praca zespołu z Jarocina została oceniona bardzo wysoko. Uczniowie znaleźli się w gronie 12 laureatów I stopnia. Nagrodą dla najwyżej ocenionych przez jurorów zespołów będzie udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie Litwy, Białorusi i Rosji, w tym udział w uroczystościach rocznicowych na terenie cmentarza wojennego w Miednoje, na którym znajdują się groby polskich policjantów zamordowanych w 1940 r., w tym Stanisława Jóźwiaka.

Tegoroczna edycja konkursu była trzecią i po raz trzeci uczniowie jarocińskiej „Dwójki” zajęli miejsce wśród najlepszych. W tym roku uczniowie z Jarocina są jedyną szkołą z Wielkopolski, która została jednym z laureatów.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: