Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce

Dodano 29 kwietnia 2005, wpis archiwalny W konkurencjach biegowych przeprowadzono serie na czas, a w konkurencjach technicznych po trzech próbach eliminacyjnych przeprowadzono trzy serie finałowe dla 8 zawodników z najlepszymi wynikami. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziły rozgrywane na koniec mistrzostw biegi sztafetowe. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy i medale. Najlepsi młodzi sportowcy z poszczególnych szkół w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali pamiątkowe statuetki. Fundatorem nagród było starostwo powiatowe. Zaciętym zmaganiom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

W trakcie mistrzostw rozegrano następujące konkurencje:
  • Dziewczęta (bieg na 100m, bieg na 200m, bieg na 400m, bieg na 800m, bieg na 1500m, sztafeta 4 x 100m, sztafeta 4 x 400m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą 4 kg, rzut oszczepem)
  • Chłopcy (bieg na 100m, bieg na 200m, bieg na 400m, bieg na 800m, bieg na 1500m, 3000m, sztafeta 4 x 100m, sztafeta 4 x 400m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą 6 kg, rzut oszczepem)

W dniu 10 maja br. w Ostrzeszowie rozegrany zostanie finał rejonu w lekkiej atletyce, na którym powiat jarociński reprezentować będą najlepsi zawodnicy mistrzostw powiatu.

Tabela wyników Tabela wyników (58.13 KB)