« powrót 07 września 2018

PODZIĘKOWANIA ZA BIAŁE NIEDZIELE

PODZIĘKOWANIA ZA BIAŁE NIEDZIELE photo

„Białe niedziele” organizowane przez jarociński szpital wspólnie z Powiatem okazały się strzałem w dziesiątkę. Do tej pory odbyły się już trzykrotnie. Dzięki tym akcjom mieszkańcy powiatu jarocińskiego mieli możliwość zrobienia bezpłatnych badań lub zasięgnięcia konsultacji lekarskich

Zaangażowanie i podziękowania, „Białe niedziele” nie byłyby jednak możliwe do zrealizowania, gdyby nie udział  i zaangażowanie pracowników jarocińskiego szpitala. Dlatego podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego prezes szpitala Leszek Mazurek jeszcze raz podziękował swoim pracownikom  za pomoc i wsparcie w organizację tych akcji.

 

Bilans. Z bezpłatnych badań profilaktycznych  podczas trzech „Białych niedziel”, które są cyklicznie organizowane od ubiegłego roku – skorzystało blisko pół tysiąca mieszkańców powiatu jarocińskiego. Szpital umożliwił pacjentom m.in. konsultacje chirurgiczne i endokrynologiczne, badania ginekologiczne i laboratoryjne. Chętni  mogli też skorzystać z badań u internisty i  kardiologa oraz z porad dietetyka.

„Wbrew pozorom przygotowanie takiej akcji nie jest proste. Konieczne jest uzgodnienie konkretnego terminu, który będzie odpowiadał całemu personelowi biorącemu udział w badaniach. Dlatego naprawdę doceniam dobrą wolę wszystkich osób uczestniczących  w „Białych niedzielach” i jeszcze raz chciałbym im serdecznie z tego miejsca podziękować. Myślę, że będziemy takie  akcje kontynuować, bo cieszą się sporym zainteresowaniem”. – dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

Wspólnie. Podziękowania skierowano również pod adresem lek. med. Elżbiety Staniów, lek. med. Bartłomieja Roszaka,  dr n. med. Jerzego Skrobisza, licencjonowanego ratownika medycznego Marcina Matłoki, oddziałowej oddziału internistycznego lic.piel.Marty Bierły, piel. Izabeli Stawickiej, dietetyka mgr Moniki Michalak, Marii Korach i Beaty Cenkler – pracownic laboratorium oraz  dyrektora ZSP nr 2 Witolda Bierły oraz młodzieży z tej szkoły uczącej się w klasie o profilu: ratownictwo medyczne. Specjalne podziękowania Zarząd Szpitala złożył na ręce Wandy Olesińskiej – kierownika ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego oraz dr Włodzimierza Budzyńskiego.

 

Realne efekty. „Mamy świadomość, że nie każdy ma czas i fundusze na to, aby na własną rękę wykonać badania profilaktyczne - stąd też nasz udział w akcji.  Z danych sporządzonych  przez pracowników biorących udział w akcji wiemy, że wielu osobom uratowały one życie. Podczas badań wykryto u pacjentów kilka nowotworów narządów rodnych, poważne problemy kardiologiczne czy cukrzycę. Dzisiaj te osoby są już pod specjalistyczną opieką medyczną i kontynuują  leczenie. I to jest właśnie sens organizowania takich akcji”. - podkreśla Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

.

« powrót Drukuj

Czytaj również: