« powrót 07 września 2018

PRZETARG NA NOWA KARETKĘ

PRZETARG NA NOWA KARETKĘ photo

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na zakup nowej karetki dla jarocińskiego szpitala. Na to zadanie wojewoda Wielkopolski przyznał 300 tys. złotych, a 128 tys. zł wyłoży Powiat z własnego budżetu.

PRZETARG NA NOWY AMBULANS ROZSTRZYGNIĘTY Z MYŚLĄ O BEZPIECZEŃSTWIE MIESZKAŃCÓW

Po otwarciu ofert przetargowych (wpłynęły 2 oferty) - Powiat Jarociński, by zakupić nową karetkę w optymalny sposób spełniającą wszystkie wymogi i zadania, do których ambulans jest przeznaczony - zdecydował się zwiększyć kwotę wkładu własnego przeznaczoną na ten zakup z 75 tys.do 128 tys. złotych

 "Podjęliśmy taką decyzję, z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców powiatu jarocińskiego. Zależy nam, by nowa karetka była wyposażona w nowoczesny sprzęt, zapewniający maksimum możliwości ratowania życia i zdrowia mieszkańców" - mówi Starosta Jarociński TEODOR GROBELNY.

Jarociński szpital planuje  zakup karetki typu „S”. To ambulans reanimacyjny używany w stanach  zagrożenia życia. W  skład  załogi musi wchodzić lekarz z określoną specjalizacją oraz ratownik medyczny lub pielęgniarka.

Nowy ambulans  ma zasilić szpital najpóźniej do 30 listopada tego roku. Będzie  służył ponad siedemdziesięciu tysiącom mieszkańców powiatu jarocińskiego. Stary  zostanie wycofany z obiegu, jednak na stanie placówki wciąż będą dwie karetki typu „S”.

"Interesuje nas karetka z  wyposażeniem skonfigurowanym pod potrzeby naszego szpitala. Ma ona zastąpić stary ambulans, który obecnie mamy na stanie. Jak powszechnie wiadomo- każda placówka medyczna ma ten sam problem- wszystkie  karetki są mocno eksploatowane. To pojazdy, które wyjeżdżają w teren kilkanaście razy dziennie po to, aby ratować życie pacjentów. A ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, stąd  też decyzja o zakupie nowej". – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

"Placówka musi się rozwijać. W tej chwili najważniejsza jest rozbudowa szpitala, ale równie istotna jest wymiana zużytego sprzętu, dzięki któremu funkcjonuje. I dlatego kupno nowej karetki to w kwestii zakupów jest dzisiaj dla nas priorytetem. Liczymy, że uda się zakupić dobry ambulans w równie dobrej cenie". – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.  

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: