Porozumienie w sprawie wiaduktów podpisane

Dodano 05 lipca 2012, wpis archiwalny

Przebudowa wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie ma kosztować ponad 12 mln zł. Gmina Jarocin dołoży 1 mln 667,600 zł. Pozostałe finansowanie pochodzić będzie z dotacji, którą samorząd powiatu pozyskał z ministerstwa infrastruktury (ponad 6 mln zł) oraz z budżetu powiatu jarocińskiego.

Przebudowa przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie będzie polegała na rozbiórce dwóch obecnie istniejących wiaduktów i wykonaniu ich od nowa, a także przebudowie odcinka drogi pomiędzy nimi wraz z towarzyszącymi dojazdami o łącznej długości 491,0 m. Zmianie ulegną szerokości wiaduktów z obecnie wynoszących 10,7 m i 11,0 m na 16,4 m. Przebudowa wpłynie również na wzmocnienie konstrukcji jezdni. Ponadto wybudowane zostaną obustronne chodniki o szerokości 1,5 m oraz jednostronna ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m. Prace rozbiórkowe rozpoczną się 18 lipca.

Drugie podpisane dziś porozumienie dotyczy współfinansowania przez powiat gminnej inwestycji – przebudowy ul. Podlesie w Witaszycach. Powiat przekaże na ten cel 81.200,00 zł Zakres robót obejmować będzie przebudowę ulicy Podlesie w Witaszycach na odcinku około 190 m (od skrzyżowania z ul. Cmentarną stanowiącą drogę powiatową). Ulica Podlesie jest obecnie drogą gruntową, a po przebudowie będzie miała nawierzchnię asfaltową.