Promesy dla jednostek OSP i PSP z terenu powiatu jarocińskiego

Dodano 27 marca 2023, wpis archiwalny Promesy dla jednostek OSP i PSP z terenu powiatu jarocińskiego

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu miała miejsce uroczystość przekazania promes dla strażaków z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej. Powiat Jarociński reprezentował Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariusz Stolecki.
Wręczonych zostało łącznie 48 promes, w tym 26 promes w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” na łączną kwotę 505.600,00 zł zł oraz 22 promesy w ramach „Naboru wniosków z zakresu ochrony powietrza wspierającego działalność straży pożarnych” na łączną kwotę 1.179.860,00 zł.
Z terenu powiatu jarocińskiego dofinansowanie otrzymało 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie
Gratulujemy!
Poniżej lista jednostek objętych wsparciem:
- KPPSP w Jarocinie
- OSP KSRG Jaraczewo