BIP
« powrót 04 lipca 2017

Szpital w sieci...

Szpital w sieci... photo

W szpitalu, 3 lipca odbyła się konferencja prasowa dotycząca tematów związanych przede wszystkim z ujęciem jarocińskiej lecznicy w ogólnokrajową sieć szpitali, także podsumowaniem Białej Niedzieli oraz otwarciem w jarocińskim szpitalu punktu konsultacyjnego dla diabetyków.

„Jeżeli chodzi o nasz szpital, to mogę Państwa zapewnić, że znaleźliśmy się w ogólnopolskiej sieci szpitali. Z tego co wiem pod uwagę branych było 912 szpitali w całym kraju, a ostatecznie pozytywną weryfikację przeszły 593 szpitale, jak łatwo wobec tego policzyć – 319 lecznic nie znalazło się na tej liście – informował Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala – Mogę też zapewnić, że oddziały, które u nas istniały będą działały dalej. Kontrakt z NFZ pozwala nam patrzeć w przyszłość i myśleć o rozbudowie naszego szpitala. Mimo, że jesteśmy w sieci, nie oznacza to, że możemy osiąść na laurach, cały czas musimy dbać i podnosić standardy i jakość naszych usług. Otrzymałem również zapewnienie ze strony Zarządu Powiatu, że będę miał zapewnioną pomoc i wsparcie finansowe podczas procesu dostosowywania szpitala do koniecznych wymogów i standardów”.

PRZETARG i ROZBUDOWA. W najbliższych tygodniach rozstrzygnięty też zostanie przetarg na rozbudowę szpitala i tu także, jak zapewnia prezes L. Mazurek, czas przekazania budynków firmie, która będzie realizować inwestycję, dzięki powziętym już działaniom skrócony zostanie praktycznie do minimum, i inwestycja de facto będzie mogła być rozpoczęta zaraz po rozstrzygnięciu przetargu. „Na koniec należy jeszcze dodać, że już przez te parę miesięcy aktualny zarząd szpitala wraz z jego prezesem poczynili już wiele kroków            i powzięli wiele działań, tak by na bieżąco wypełnić zalecenia zawarte w protokole z audytu”  – mówi S. Martuzalski.

BIAŁA NIEDZIELA. Drugim istotnym tematem poruszanym podczas konferencji było podsumowanie Białej Niedzieli, która odbyła się 25 czerwca br. w jarocińskim szpitalu. „Cała akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców – mówi Stanisław Martuzalski, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy szpitala. Z tego miejsca chciałem też podziękować personelowi szpitala za zaangażowanie i pracę w tym dniu na zasadach wolontariatu. Pamiętajmy, że takie akcje umożliwiają mieszkańcom prewencyjnego dbania o zdrowie. A odbiór Białej Niedzieli był tak pozytywny, że na pewno będziemy takie akcje powtarzać cyklicznie”.

ZAMIAST NA FESTIWAL DISCO POLO – POWIAT DAŁ 120 TYSIĘCY NA SZPITAL. Od lipca rusza w jarocińskim szpitalu PUNKT KONSULTACYJNY dla DIABETYKÓW. „120 tysięcy jakie otrzymaliśmy z Powiatu na uruchomienie tego Punktu Konsultacyjnego pozwoliło nam na realizacje kolejnych planów związanych z rozwojem i poszerzeniem naszej oferty leczniczej. Z tego co wiem są to pieniądze, które miały być przeznaczone na dofinansowanie Festiwalu Disco Polo w Roszkowie, ale na szczęście dla szpitala Starosta Teodor Grobelny i aktualny Zarząd Powiatu zmienili przeznaczenie tych środków i zamiast na rozrywkę będą pieniądze na lecznictwo” – informuje Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Sam punkt będzie czynny dwa razy w tygodniu (środy i czwartki), w godzinach 8-15. Przyjmować i udzielać porad oraz konsultacji będzie tam pani dr Hanna Byks, diabetolog.

„Jak wiemy do tej pory nie było w Jarocinie takiej możliwości, by chorzy na cukrzycę mogli skonsultować się ze specjalistą. Teraz taka możliwość istnieje, tym bardziej, że porady będą bezpłatne, a wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się już teraz w tzw. konsoli szpitala; nie jest potrzebne w tym celu także posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego. Pani dr Byks zacznie przyjmować od 19 lipca od 8 rano. Złożyliśmy już także odpowiednie dokumenty w Urzędzie Wojewódzkim, ponieważ chcemy w niedalekiej przyszłości przekształcić ten punkt konsultacyjny na przychodnię dla diabetyków.” – informuje Leszek Mazurek - Osobne podziękowania i słowa uznania należą się również pani radnej Bronisławie Włodarczyk, która swoim zaangażowaniem i zapałem cały czas zabiegała i wspierała nas w działaniach, by taki punkt konsultacyjny dla diabetyków w Jarocinie wreszcie powstał.”

« powrót Drukuj

Czytaj również: