BIP
« powrót 04 lipca 2017

Za zasługi...

Za zasługi... photo

Podczas ostatniej XLIV Sesji Rady Powiatu Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczyli nagrody „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. W tym roku laureatów wyróżniono w pięciu kategoriach: oświata, kultura i sport; działalność społeczna; młody talent; gospodarka; rolnictwo.

Te zaszczytne i honorowe wyróżnienia przyznawane są już od 10 lat. I tak w dziedzinie oświaty, kultury za wieloletnią działalność na rzecz seniorów nagrodę otrzymał Uniwersytet Trzeciego Wieku, a nagrodę w jego imieniu odebrała pani Halina Florczyk. „Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku uczy, jak czynnie i pożytecznie spędzać czas – mówił podczas wręczania nagród Wicestarosta Mirosław Drzazga – To dzięki pracy i zaangażowaniu pani Haliny Florczyk i pozostałych osób związanych z tą organizacją mieszkańcy całego powiatu mogą uczestniczyć w szeregu spotkań, czy imprez. Czas na naukę jest zawsze i to właśnie dzięki Jarocińskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku seniorzy mogą poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności”.

W kategorii sport/młody talent nagrodę otrzymał Szymon Krawczyk, kolarz torowy, zawodnik UKS Trójka Jarocin. Szymon ma na swoim koncie m.in.: medal mistrza Polski, Europy, czy świata. W imieniu Szymona nagrodę odebrał dumny tata – pan Andrzej Krawczyk, w tym czasie syn-laureat przebywał na zgrupowaniu sportowym.

W kategorii Rolnictwo – nagrodę otrzymali Donata i Henryk Jańczakowie, małżeństwo bardzo prężnie prowadzące gospodarstwo w Golinie k/ Jarocina. Państwo D. i H. Jańczak uprawiają ponad 100 hektarowe gospodarstwo, hodują także ponad 200 sztuk bydła. ”Dzięki dobrym i przemyślanym inwestycjom, konsekwencji i wytężonej pracy Państwo Jańczak osiągają, tak doskonałe wyniki, jako rolnicy i hodowcy – mówił Wicestarosta M. Drzazga”

Poza tym nagrodę w kategorii działalność społeczna otrzymała Szkoła Antonianum, działająca przy parafii św. Antoniego w Jarocinie. To właśnie tam od ponad 20 lat udzielają się podczas bezpłatnych korepetycji nauczyciele matematyki, języka polskiego, fizyki, chemii, czy języków obcych. W kategorii Gospodarka wyróżnienie przyznano Grupie RBB Stal, która to firma podczas kilkudziesięciu lat swojego istnienia przekształciła się z niewielkiej firmy rodzinnej w świetnie prosperujące duże przedsiębiorstwo. W tym roku przewidziano również Nagrodę Specjalną, którą otrzymała Olivia Wieczorek, młoda wokalistka, która reprezentowała Polskę na Dziecięcym Festiwalu Eurowizji, który odbył się na Malcie.

« powrót Drukuj

Czytaj również: