BIP
« powrót 07 maja 2018

Z KLASY POLICYJNEJ NA PODIUM

Z  KLASY POLICYJNEJ  NA PODIUM  photo

3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2018”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w X finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się bez eliminacji, w nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w roku ubiegłym. Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą  w  różnych konkurencjach:

Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 388 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej.  Kierownikiem reprezentacji jarocińskiej „Dwójki” w składzie Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski, Zuzanna Kaczmarek i Filip Papież była Arleta Krygier – Rybczyńska. Zajęcia z przedmiotów związanych ze służbą w Policji w ZSP nr 2 w Jarocinie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci przygotowywali reprezentację szkoły do testu wiedzy i umożliwili młodzieży doskonalenie swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy w KPP w Jarocinie.

 

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka