otwórz widżet facebooka

Zniesienie kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19

Dodano 27 lipca 2020, wpis archiwalny Zniesienie kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19

25 lipca zostały zniesione kolejne ograniczenia związane z pandemią koronawiursa COVID-19. Sytuacja w Polsce jest ustabilizowana, jednak epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione. W dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować ręce.

Więcej kibiców na trybunach
Zwiększyła się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Od 25 lipca publiczność może zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie. Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Konferencje, targi, wystawy – 1 osoba na 2,5 m2
Zmniejszenie obostrzeń obejmuję także branżę eventową. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypa 2,5 m2. Do tej pory były to 4 m2
Dodatkowo zniesiono limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi, czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.

Baseny i aquaparki – zmiany w limitach osób
W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie obowiązują już ograniczenia dotyczące liczby uczestników. Wyjątkiem są aquaparki – obowiązuje limit do 75 proc. obłożenia obiektu. Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Imprezy artystyczne i rozrywkowe
Od 25 lipca 2020 r. zniesiony został  obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Mniejszy dystans społeczny
Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca jest to 1,5 metra. Jeśli nie możemy zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust!

 

×