25-lecie reaktywacji oraz 275-lecie istnienia KBS w Jarocinie

Dodano 19 czerwca 2023, wpis archiwalny 25-lecie reaktywacji oraz 275-lecie istnienia KBS w Jarocinie

W niedzielę, 18.06.2023r. powody do podwójnego świętowania miało Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie, które obchodziło 25-lecie reaktywacji oraz 275-lecie istnienia organizacji. Obchody jubileuszowe poprzedziła msza św. w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie, której przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl. Część oficjalna została zorganizowana na strzelnicy brackiej. Były życzenia od zaproszonych gości oraz medale dla najbardziej wyróżniających się członków KBS w Jarocinie.

Kapituła Orderu Zasługi Zjednoczenia KBS RP nadała następujace odznaczenia:

• Krzyż Komandorski z Mieczami - Karolowi Matuszakowi
  • Krzyż Komandorski - Janowi Kilińskiemu, Ryszardowi Kołodziejowi, Wacławowi Kałmuckiemu, Iwonie Jankowiak, Grzegorzowi Kowalskiemu
  • Krzyż Oficerski - Stanisławowi Grabowskiemu, Romanowi Tomczakowi
  • Krzyż Rycerski - Grzegorzowi Wasielewskiemu, Jarosławowi Korzyniewskiemu
  • Medal brązowy "Za zasługi dla Zjedoczenia KBS RP" - Zenonowi Sierszule, Januszowi Czechakowi, Zbigniewowi Martuzalskiemu, Krystianowi Baraniakowi
  • Medal "Za zasługi dla Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia KBS RP" - Markowi Jankowiakowi

Z zaproszenia skorzystali przedstawiciele władz samorządowych - Starosta Jarociński Lidia Czechak oraz Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Katarzyna Szymkowiak. W drugiej części uroczystości rozegrano turnieje strzeleckie o Tarczę: Poseł na Sejm RP Andżeliki Możdżanowskiej, Starosty Jarocińskiego, Burmistrza Jarocina, Prezesa Banku Spółdzielczego oraz Prezesa OSP gm. Jarocin.

W strzelaniu do Tarczy Starosty Jarocińskiego najlepsi byli:

• Mariusz Krajewski (KBS Mieszków)
  • Jacek Gilewski (KBS Poniec)
  • Grzegorz Kowalski (KBS Jarocin)

Jubilatom życzymy dalszych sukcesów sportowych, a także by nadchodzący czas sprzyjał działaniem na niwie strzeleckiej. Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań oraz społeczne poważanie towarzyszą Państwu w codziennej działalności.