BIP
« powrót 09 maja 2018

Utrudnienia w ruchu - DROGA DOBIESZCZYZNA – SUCHA – PARZEW - PRZEBUDOWA

Utrudnienia w ruchu - DROGA DOBIESZCZYZNA – SUCHA – PARZEW - PRZEBUDOWA photo

TRWA REALIZACJA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN.: PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ DOBIESZCZYZNA – SUCHA – PARZEW. PRZEBUDOWYWANY ODCINEK MA DŁUGOŚĆ PRAWIE 6 KM. DROGA BĘDZIE NIEPRZEJEZDNA NA ODCINKU PARZEW – SUCHA DO PIĄTKU 11 MAJA.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje m. in. wykonanie nowej nawierzchni, poszerzenie jezdni do 6 metrów na odcinku Dobieszczyzna-Sucha oraz do 5,5 m na odcinku Sucha-Parzew wraz z budową 5 przejść dla pieszych, w tym jednego wyniesionego, dobudową chodnika o długości 600 metrów oraz ścieżki rowerowej w Dobieszczyźnie o długości ponad 2,2 km , odtworzenie rowów i poszerzenie poboczy

Obecnie roboty drogowe koncentrują się na głównie na odcinku Parzew – Sucha , gdzie wykonane zostało już poszerzenie jezdni, kanalizacja oraz chodnik. Aktualnie trwają tam prace związane z wykonaniem nawierzchni bitumicznej wyrównawczej oraz ścieralnej, co powoduje, że droga na tym odcinku będzie nieprzejezdna do 11 maja br. (piątek).

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi ponad 7,6 mln zł. W realizacji tego zadania partycypuje Gmina Żerków, której wkład jest równy 1,3 mln zł.

Przebudowa stanowi kontynuację zrealizowanej w roku ubiegłym inwestycji - przebudowy 8 km drogi powiatowej na odcinku od Żerkowa przez Kamień do Dobieszczyzny. Wszystkie te rozwiązania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych, a także podniesienie parametrów użytkowych dróg, upłynnienie ruchu oraz skrócenie czasu przejazdu.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka