I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Jarocińskiego

Dodano 9 grudnia 2023, wpis archiwalny I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Jarocińskiego

Aula sportowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie gościła młodych piłkarzy rywalizujących w ramach I Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Jarocińskiego. Celem spotkania była promocja zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych, ale przede wszystkim integracja społeczności lokalnej.
W sportowym wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z rocznika 2015 i młodsi zrzeszeni w 6 klubach sportowych z terenu Powiat Jarociński:
- Antonio Jarocin
- Błękitni-Sparta Kotlin
- Grom Golina
- GKS Żerków
- Jarota Jarocin
- LZS Cielcza
Po emocjonujących spotkaniach rozgrywanych systemem ,,każdy z każdym", Puchar Starosty Jarocińskiego trafił do drużyny GKS Żerków. Wyłoniono również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Szymon Andrzejak (Antonio Jarocin), natomiast miano najlepszego strzelca przypadło Antoniemu Sucholińskiemu (Antonio Jarocin). Tytuł najlepszego bramkarza trafił do Andrzeja Jędrzejewskiego (GKS Żerków).
Choć każdy lubi zdobywać medale, nie one dziś były najważniejsze, ale sportowa integracja młodych zawodników, którzy kochają piłkę nożną. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników!