Życzenia z okazji Światowego Dnia Inwalidy

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył dziś w uroczystości z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Spotkanie odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Okolicznościowy koncert uświetniły występy zespołów z terenu Ziemi Jarocińskiej. Podczas spotkania włodarz powiatu złożył życzenia uczestnikom uroczystości i pogratulował - wyłonionemu przed miesiącem - nowemu prezesowi jarocińskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Stefanowi Bujnowiczowi wyboru na to stanowisko, życząc mu wytrwałości w działaniach na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Jednocześnie starosta Mikołaj Szymczak podkreślił duży wkład pracy w działalność związku poprzedniego prezesa Józefa Zielezińskiego, któremu złożył serdeczne podziękowania.

10 kwietnia 2013

Starosta spotkał się z młodzieżą z Białorusi

Władze powiatu jarocińskiego gościły 20 – osobową grupę młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Stołpcach, która przyjechała do Jarocina na zaproszenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.  Współpraca szkół jest jednym z efektów partnerstwa Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołpce.

Uczcijmy pamięć ofiar Katynia

Starosta Jarociński zachęca do udziału w uroczystościach z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W najbliższy piątek - 12 kwietnia o godz. 11.00 w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się Msza św. w intencji Ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy samolotu, w której zginęli członkowie polskiej delegacji zmierzającej do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po mszy, o godz. 12.00 na terenie jarocińskich koszar zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego.

Innowacyjne i sprawne starostwo

W jarocińskim starostwie rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych w ramach projektu „Innowacyjna i Sprawna Administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy”. Do tej pory przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu zarządzania infrastrukturą lokalną i drogami, ochrony środowiska i rolnictwa w JST oraz planowania rozwoju instytucjonalnego.

139. rocznica urodzin generała

8 kwietnia 1874 roku w Mieszkowie urodził się Stanisław Taczak – pierwszy dowódca Powstania Wielkopolskiego. W 139. rocznicę urodzin, pod pomnikiem generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie złożono kwiaty i zapalono znicze. W uroczystości zorganizowanej przez Grupę Rekonstrukcyjną Powstańców Wlkp. z Mieszkowa wzięli udział samorządowcy powiatu i gminy Jarocin, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie oraz przedstawiciele miejscowych organizacji i instytucji. Powiat reprezentował starosta Mikołaj Szymczak.

Z życzeniami dla ZGO

5 kwietnia obchodzono jubileusz 10-lecia Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie. Wśród gości nie zabrakło władz powiatu jarocińskiego, które reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Kosiński i wicestarosta Mirosław Drzazga. Samorządowcy podkreślali wkład pracy, jaki został włożony w rozwój spółki kierowanej do niedawna przez prezesa Mariusza Małynicza. Docenili zaangażowanie załogi, które zaprocentowało pozyskaniem wielomilionowej dotacji z przeznaczeniem na rozbudowę, a co za tym idzie - dalszy rozwój zakładu. Włodarze powiatu życzyli obecnym władzom spółki dobrego klimatu przy realizacji ogromnej inwestycji przekazując na ręce prezesa zarządu spółki - Krzysztofa Gieburowskiego obraz wykonany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie.

W nagrodę do USA

Reprezentantki 10 bibliotek publicznych z całej Polski zostały zaproszone na wizytę studyjną do USA. Wśród wyróżnionych znalazła się Agnieszka Borkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

05 kwietnia 2013

Jarociniacy w Debatach Oksfordzkich

Reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyły w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

05 kwietnia 2013

Konkurs "Śmieciom  STOP!"

Ruszyła XIV edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!” pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Chętni do wzięcia udziału w konkursie, głównie dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mogą wypowiedzieć się w formie pisemnej na temat „CZY SPALAĆ ODPADY?”.

04 kwietnia 2013

aaa

27 marca 2013

Przedświąteczne degustacje, zakupy

Ponad 5 tysięcy porcji degustacyjnych: flaczków, klopsików, steków, serów gziki, dań rybnych, wędlin skosztowali Jarociniacy podczas I Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego, który w Palmową Niedzielę odbył się na jarocińskim rynku. Na przygotowanych stoiskach promowały się lokalne przedsiębiorstwa wszystkich branży. Mróz nie wystraszył mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na jarociński rynek. Starosta już zapowiada organizację kolejnego kiermaszu - tym razem przed Bożym Narodzeniem.

26 marca 2013