Senior z inicjatywą 2017

W ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyła się Konferencja Naukowa,Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Miłość się nie starzeje”.

09 października 2017

Szkolenie w Starostwie

W dniu dzisiejszym ( 9.X.2017) w Starostwie Powiatowym w Jarocinie przedstawiciel Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych przeprowadził szkolenie dotyczącego „Unijnych rozporządzeń o ochronie danych osobowych i wynikające z nich zadań dla Administratora Danych Osobowych".

09 października 2017

Alert meteorologiczny

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z porywami do 115 km/h.

Kongres Rodzin

4 października br. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Narodowy Kongres Rodzin. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, czy Senator RP Łukasz Mikołajczyk. Powiat Jarociński reprezentowali Starosta Teodor Grobelny i Sekretarz Powiatu Jan Bartczak.

Uprawnienia dla osób represjonowanych

W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann (fot.) informuje o wynikających z niej uprawnieniach.

05 października 2017

My dla młodych młodzi dla nas

12 października w Sławoszewie, Gmina Kotlin odbędzie się II Forum Lokalne Programu „Równać Szanse, My dla Młodych - Młodzi dla Nas”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11.00 w tamtejszej sali wiejskiej.

04 października 2017

O szpitalu - wywiad radiowy ze Stanisławem Martuzalskim

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o god. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO".

48 Sesja Rady Powiatu

W dniu 29 września 2017 r. o godz. 15:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie odbyła się kolejna już 48 sesja Rady Powiatu.

Wiemy więc działamy - konferencja w Jarocinie

Dzisiaj 2-go października br. w Jarocinie odbyła się konferencja z udziałem Starosty Teodora Grobelnego oraz Doroty Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a także Aleksandry Kowalskiej, dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu.

Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie

"W związku z publikacją na stronach internetowych Gazety Jarocińskiej artykułu dotyczącego planowanej budowy ubojni w Golinie – to nieprawdą jest, że decyzja o budowie ubojni zależy ode mnie, jako Starosty"....

29 września 2017

Nowy szef SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy ma nowego szefa. Nowym pełniącym obowiązki kierownika SOR-u w jarocińskim szpitalu został Tomasz Huk. Do końca roku będzie zastępował dotychczasowego szefa oddziału ratunkowego - Leszka Michalaka, który zrezygnował ze stanowiska

29 września 2017

Odsłonięcie tablicy pamięci

24 września w Poznaniu odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Polakom prześladowanych i wymordowanych w ZSRR w okresie międzywojennym. Na zaproszenie Wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna w uroczystości wziął udział m.in. Wicestarosta Mirosław Drzazga.

25 września 2017