Wielkopolska podziękowała za plony

Orzeł wykonany z tegorocznych plonów symbolizujący polskie godło reprezentował Powiat Jarociński na Dożynkach Wojewódzko -Archidiecezjalnych, które odbyły się w minioną niedzielę w Kościanie.

28 sierpnia 2007

Samorządowcy wspierają talenty

Tomasz Wiła rozpoczyna właśnie drugi rok kształcenia w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym. Ma wysokie osiągnięcia w nauce i talent sportowy. Reprezentował szkołę w wojewódzkich biegach sztafetowych i przełajowych, gra również w drużynie piłki nożnej. To właśnie jemu Starosta Stanisław Martuzalski ufundował całoroczne stypendium.

Plon niesiemy plon

Tegoroczne Dożynki Gminno-Powiatowe zaplanowane zostały na pierwszą niedzielę - 2  września - w Potarzycy. Zaszczytną funkcję starostów dożynek przyjęli miejscowi gospodarze: Maria Giertych i Piotr Łukaszewski.

Szansa na granty

Organizacje pozarządowe, które do 10 października przedstawią ciekawy pomysł na życiowy start młodych ludzi mają szansę otrzymać na jego realizację nawet 7 000, 00 zł w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego.

Chwała bohaterom!

W 87. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego władze samorządowe powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin, organizacje kombatanckie oraz Kampania Honorowa jarocińskiej jednostki oddały hołd bohaterom walczącym o wolność narodu polskiego. Podczas uroczystości, które odbyły się 14 sierpnia na cmentarzu w Jarocinie odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego.

16 sierpnia 2007

Dyrektor poradni poszukiwana(y)

Zarząd Powiatu w Jarocinie poszukuje kandydata na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie. Osoba wyłoniona w drodze konkursu obejmie schedę po wieloletniej szefowej placówki - Radosławie Suszczyńskiej, która w tym roku odchodzi na emeryturę. Oferty należy składać w jarocińskim starostwie do 22 sierpnia.

08 sierpnia 2007

Kolejna wyprawa "Snutek"

W środę 18 lipca wieczorem zespół „Snutki” wraz z kilkuosobową reprezentacją „Ciświczan” wyruszył w swoją 28 podróż zagraniczną. Tym razem na szlaku artystycznym zespołu znalazły się Słowenia i Serbia. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu mieli okazje poznać kilka atrakcji turystycznych na Węgrzech i w Chorwacji.

06 sierpnia 2007

Kapitalne remonty

Kuchnia główna Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie zostanie poddana kapitalnemu remontowi, w Domu Dziecka w Górze wymienione będzie ogrzewanie, a Ośrodek Interwencji Kryzysowej będzie funkcjonował znacznie lepiej dzięki przeprowadzce.

06 sierpnia 2007

Oddano cześć powstańcom

„Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
za każdy kamień twój, stolico, damy krew.
Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
gdy padnie rozkaz twój, poniesiem wrogom gniew!”

sł. Stanisław Ryszard Dobrowolski "Goliard"
                                muz. Andrzej Panufnik

02 sierpnia 2007

Laparoskop efektem współpracy

Jarociński szpital wzbogacił się o laparoskop. Władze powiatu podejmowały wiele starań, by ten specjalistyczny sprzęt pojawił się w szpitalu. Radni zarezerwowali w budżecie powiatu ponad 50 tys. zł na ten cel. Dodatkowo starosta przekonał do jego zakupu samorządy gminne, które łącznie „dołożyły” ok. 192 tys. zł.

01 sierpnia 2007

63 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie było największą bitwą stoczoną przez wojsko polskie w czasie II wojny światowej: zginęło 10 tys. powstańców, 7 tys. zaginęło, a 5 tys. żołnierzy zostało rannych. Powstanie pochłonęło również od 120 do 200 tysięcy ofiar spośród ludności cywilnej. Wśród zabitych przeważała młodzież, w tym ogromna większość warszawskiej inteligencji. Cześć ich pamięci!

31 lipca 2007

Policja ma już 88 lat

W 1919 roku ustawą z 24 lipca Sejm powołał do życia Policję Państwową, której zadaniem stała się ochrona bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Na pamiątkę tego wydarzenia w ten właśnie dzień obchodzone jest co roku Święto Policji, które stanowi uhonorowanie ciężkiej i pełnej poświęceń pracy każdego policjanta.
    Tradycją stały się zatem obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie. Podczas uroczystej akademii 29 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie zawodowe, jeden funkcjonariusz otrzymał także brązową odznakę „Zasłużony Policjant”.

27 lipca 2007