Dzień Sybiraka

W Jarocinie jest już ich niewielu, ale co roku 17 września zbierają się pod Krzyżem Martyrologii, by przypomnieć prawdziwe losy zesłańców. W rocznicę napaści ZSRR na Polskę obchodzony jest Dzień Sybiraka.

17 września 2015

Bezpieczniej w Woli Książęcej

Most na drodze powiatowej w Woli Książęcej wymagał remontu. Drogowcy zamontowali tam nowe bariery, które poprawią bezpieczeństwo na drodze powiatowej.

15 września 2015

Kładą asfalt w Panience

Trwa realizacja przebudowy drogi powiatowej Brzostów – Panienka.

15 września 2015

Kameralnie w Śmiełowie

17 września rusza piąta edycja Festiwalu „Muzyczne Przestrzenie”. W ramach imprezy 27 września o godzinie 17.00, w Pałacu w Śmiełowie odbędzie się koncert nadzwyczajny muzyki kameralnej. Gwiazdą wieczoru będzie polski skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

14 września 2015

Szkolili się z obronności

Przedstawiciele gmin i powiatów z województwa wielkopolskiego spotkali się w Jarocinie na szkoleniu dotyczącym obronności.

14 września 2015

Medale dla i od Kombatantów

Kombatanci z kotlińskiego Koła oraz osoby wspierające ich działalność decyzją władz Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, odznaczeni zostali zaszczytnymi medalami i Krzyżami Zwycięstwa.

10 września 2015

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Samorząd powiatu ogłosił konsultacje w sprawie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2016.

09 września 2015

Lataj z głową

Starostwo Powiatowe w Jarocinie włączyło się w kampanię informacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczącą zasad bezpiecznego latania dronami. Przedsięwzięcie realizowane jest pod hasłem „Lataj z głową".

08 września 2015

Najlepsi maturzyści na sesji

Pięcioro najlepszych maturzystów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego otrzymało nagrodę Starosty Jarocińskiego. Wyróżnienie wręczono na wczorajszej sesji rady Powiatu Jarocińskiego.

08 września 2015

Razem posprzątajmy świat

Już po raz 22 organizowana jest akcja "Sprzątanie Świata - Polska". Tegoroczna kampania zwraca szczególną uwagę na tworzenie i funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

07 września 2015

Bezpłatne porady prawne

Masz problem prawny, radca prawny doradzi! – już 17 września każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady prawnej w Starostwie Powiatowym w Jarocinie w ramach akcji „Niebieski parasol”.

07 września 2015

Licealiści z Jarocina na Uniwersytecie Medycznym

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie nawiązał współpracę z kolejną uczelnią. Tym razem jest to Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

04 września 2015