"Nowe horyzonty Unii Europejskiej"

Pod adresem http://www.provincia.fr.it/nuovi_orizzonti/Home.htm dostępna jest strona dotycząca seminarium szkoleniowego "Nowe horyzonty Unii Europejskiej. Promocja rolnictwa Biologicznego: doświadczenie na terenie Polskiej wsi". Seminarium odbyło się w dniach 19-22 listopada 2002r. w ramach współpracy między powiatem jarocińskim a prowincją Frosinone we Włoszech.

06 czerwca 2003

"ŻYJ ZDROWO"

Choroby układu krążenia są w skali światowej jedną z najgroźniejszą epidemii. W Polsce są przyczyną 40% wszystkich zgonów wśród mężczyzn i 35% wszystkich zgonów wśród kobiet.

Występowanie chorób układu krążenia zwłaszcza u osób w średnim wieku jest ściśle związane ze stylem życia a więc: palenie tytoniu, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność fizyczna, nadciśnienie tętnicze, stres.

26 maja 2003

Jarocin dla Europy

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało dofinansowanie z programu PHARE 2001 (ponad 7 tysięcy euro) na organizację cyklu imprez plenerowych pod wspólną nazwą "Jarocin dla Europy".

Partnerami w organizacji projektu są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach, Stowarzyszenie "Praca - Integracja - Samorządność", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie Filia nr 1 "Pod Ratuszem", kluby europejskie z gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

20 maja 2003

Kandydat na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Przemysław Masłowski jest kandydatem na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie.

20 marca 2003 r. komisja konkursowa pod przewodnictwem Jolanty Mejzińskiej - wicestarosty, pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę na to stanowisko.

24 marca 2003

Rozstrzygnięcie konkursu na kierownika PUP

Konkurs na Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie wygrał mieszkaniec Jarocina - Grzegorz Fengler.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Jolanta Mejzińska uznała przedstawioną przez niego wizję funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie za ciekawą. Starosta powoła nowego kierownika w ciągu miesiąca.

06 marca 2003

Szukaj pracy w Internecie

pup.gifMamy pomyślną wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego. To nowe udogodnienie przyspieszy dostęp do informacji na temat rynku pracy.

Od 15 lipca br. można szukać pracy na stronach internetowych powiatu jarocińskiego. Wystarczy wpisać adres praca.powiat-jarocinski.pl i na ekranie monitora pojawią się oferty pracy - aktualnie dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie. Strona będzie na bieżącą aktualizowana przez pracowników jarocińskiego starostwa i urzędu pracy.

16 lipca 2002

Moment z Perfectem

Na "TEN MOMENT" z PERFECTEM czekaliśmy długo. A potem wszystko działo się diabelsko szybko, w nerwowej aurze, w powszechnym zakręceniu. I ten przeklęty deszcz, który od kilku dni spędzał nam sen z powiek. Ale w niedzielę 2 czerwca Perfect przegonił chmury nad Jarocinem i tak już było do końca. Płynące ze sceny emocje docierały do 10-tysięcznego tłumu. Ten koncert obudził w nas tęsknotę za atmosferą rockowych festiwali, tych prawdziwych, tych perfekcyjnych.

03 czerwca 2002

Wielkopolski Dzień Strażaka - Jarocin 2002

Tegoroczny Wielkopolski Dzień Strażaka obchodzono w Jarocinie. Święto połączone było z wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie oraz oficjalnym otwarciem nowo wybudowanej strażnicy. Uroczystość odbyła się w piątek 10 maja.

15 maja 2002

"Daj Sobie Szansę"

Co roku w Polsce choruje na raka sutka 10 tysięcy kobiet, umiera z tego powodu 5 tysięcy kobiet. Ponad połowa kobiet w Polsce ma zmiany w piersiach. Większość z nich jest niegroźna - są to torbiele, gruczolaki, włókniaki lub skupienia tkanki, tzw. mastopatia.

05 kwietnia 2002

Otwarcie zmodernizowanego oddziału rehabilitacji jarocińskiego szpitala

25 stycznia 2002 roku odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego oddziału rehabilitacji jarocińskiego szpitala, której towarzyszyło oficjalne przekazanie ambulansu dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie.

27 stycznia 2002

Koncert zespołu DŻEM

Ach co to był za koncert...Święto Niepodległości inaczej... JAROCIN niepodległy.

14 listopada 2001