V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO zostanie zwołana w dniu 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 15:00.

09 stycznia 2019

SPOTKANIE NOWOROCZNE

5 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne z biskupem Łukaszem Buzunem.

07 stycznia 2019

ZAKUP SPRZĘTU DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH

Powiat Jarociński zakupił pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt na doposażenie sal lekcyjnych w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie; łącznie nowe pomoce dydaktyczne kosztowały ponad 91 tys. złotych. "Te pieniądze zostały spożytkowane w najlepszy możliwy sposób - zakupiliśmy za nie nowy sprzęt i pomoce naukowe dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie" - mówi Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

07 stycznia 2019

PIERWSZY MIESZKANIEC

Drogi Aleksandrze, Drodzy Rodzice... W imieniu swoim, a także Zarządu Powiatu Jarocińskiego pragnę życzyć Tobie i Twoim Rodzicom wszystkiego najlepszego w dniu Twoich narodzin, a także życzyć wszystkiego, co najlepsze... (na zdjęciu: Starosta Lidia Czechak trzyma małego Aleksandra, pierwszego mieszkańca powiatu jarocińskiego, który urodził się w 2019 roku).

04 stycznia 2019

PUNKT INFORMACYJNY

Informujemy o spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 11 stycznia 2019 r. o godz. 8.00 – 10.30 w sali nr 30 znajdującej się na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10.

04 stycznia 2019

IV SESJA RADY POWIATU

Sesja odbyła się w dniu 27 grudnia 2018 r.

02 stycznia 2019

REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO

W ZSP nr 2 odbyła się już po raz drugi rejestracja dawców szpiku. Pełnoletni uczniowie klas trzecich i czwartych mogli zarejestrować się w auli u wolontariuszek.

20 grudnia 2018

SPOTKANIE OPŁATKOWE ZE STRAŻAKAMI

18 grudnia w strażnicy PSP w Jarocinie Starosta Jarociński Lidia Czechak wraz z Wicestarostą Katarzyna Szymkowiak wzięły udział w uroczystej wigilii strażackiej.

18 grudnia 2018

ROZŚPIEWANA WIGILIA

SPOTKANIE Z CHÓREM im. BARWICKIEGO

18 grudnia 2018

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

W poniedziałek 10 grudnia Hanna Nowak z klasy III LO w Jarocinie odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane corocznie jednemu uczniowi z każdej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce.

17 grudnia 2018

SPOTKANIE MINISTER ANDŻELIKI MOŻDŻANOWSKIEJ

Z PRZEDSTAWICIELKAMI KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TERENU POWIATU JAROCIŃSKIEGO

14 grudnia 2018

ZMIANY W PRAWIE WŁASNOŚCI GRUNTÓW - koniec użytkowania wieczystego

Starosta Jarociński informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, z dniem 1 stycznia 2019r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów.

08 grudnia 2018