Informacje ogólne

Informacje ogólne

KOTLIN ODDAŁ HOŁD POWSTAŃCOM

Dla upamiętnienia jednej z najbardziej chlubnych kart historii Polski, w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze, który zakończył Powstanie Wielkopolskie w 1919 roku – członkowie władz gminy Kotlin zapalili symboliczne znicze w miejscu upamiętniającym Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Magnuszewicach.

19 lutego 2018
Informacje ogólne

JAROCIŃSKA REWOLUCJA

Pięćdziesiąt dni przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie, w nocy z 8 na 9 listopada 1918 roku miały miejsce wydarzenia nazywane dzisiaj „Jarocińską Rewolucją”.(Na zdjęciu: Ćwiczenia paramilitarne jarocińskich skautów w lasach w okolicy Tarzec w roku 1916; fot. z zasobów Muzeum Regionalnego w Jarocinie).

19 lutego 2018
Informacje ogólne

spoKREWnieni

W związku z organizowaną akcją zbiórki krwi "SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego skierowaną do służb mundurowych - komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie Kazimierz Cieślak zwrócił się do wszystkich strażaków z terenu powiatu jarocińskiego o czynny udział w tej akcji.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

e-PITy 2017 -czy ten rok będzie rekordowy?

Polacy coraz chętniej rozliczają się z fiskusem elektronicznie. W pierwszym miesiącu 2018 roku złożono już niemal 1 mln e-deklaracji. Jak wynika z ubiegłorocznych statystyk, prawie 12 milionów podatników rozlicza się przez Internet, a ich liczba systematycznie rośnie. W brew stereotypom elektroniczne deklaracje to nie tylko domena ludzi młodych. W poprzednim roku skorzystało z nich ponad 18 tysięcy seniorów w wieku powyżej 90-ciu lat.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

W Tarcach pamiętali o rocznicy…

W dniu 16 lutego 2018 r. o godzinie 12 delegacja nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach złożyła hołd pod kamieniem upamiętniającym postać majora Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego - komendanta III Okręgu Wojskowego w Jarocinie. Uroczystość miała upamiętnić zakończenie Powstania Wielkopolskiego w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

W ROCZNICĘ ZAKOŃCZENIA

W 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze, który de facto zakończył Powstanie Wielkopolskie w 1919 roku - władze Powiatu Jarocińskiego oraz przedstawiciele lokalnych władz złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach upamiętniających Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Żerkowie, Jarocinie, Jaraczewie, a także w Witaszycach.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

AKTYWNY SAMORZĄD 2018 – program pomocowy

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie będzie można składać wnioski dotyczące m.in.: likwidacji barier transportowych, czy pomocy przy zakupie protez kończyn. Program AKTYWNY SAMORZĄD 2018, w oparciu o który pomoc będzie przyznawana podzielony został na dwa moduły. Termin składania wniosków w ramach modułu I obowiązuje od 3 kwietnia do 30 sierpnia br. a w ramach modułu II od dnia 12 marca do 30 marca br.

15 lutego 2018
Informacje ogólne

W HOŁDZIE BOHATEROM

Z inicjatywy żerkowskiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 11 lutego br. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona została msza z ceremoniałem wojskowym w 149. rocznicę urodzin majora Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego, dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie.

13 lutego 2018
Informacje ogólne

ROZMAWIALI O PIENIĄDZACH DLA SZPITALI

Dzisiaj 7 lutego br. w pałacu w Witaszycach zakończyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego ( na zdjęciu od prawej: Agnieszka Pachciarz, Lech Janicki i Teodor Grobelny).

07 lutego 2018
Informacje ogólne

Spotkanie z Biskupem

Dzisiaj (6 lutego br.) w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki odbyło się spotkanie z biskupem Archidiecezji Poznańskiej Damianem Brylem, który jest absolwentem jarocińskiego ogólniaka z 1988 roku. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "100 spotkań na stulecie szkoły".

06 lutego 2018
Informacje ogólne

NA STRYCHU – reportaż w WYDARZENIACH telewizji Pro art

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oddano do użytkowania uczniom pięć nowych sal lekcyjnych. Nowe sale - jak już informowaliśmy wcześniej - znajdują się na poddaszu budynku ZSP nr 2. Po remoncie zostały w pełni wyposażone w sprzęt dydaktyczny ( rzutniki, komputery, klimatyzację). Sale powstały po zaadoptowaniu ogromnego poddasza budynku szkoły, które do tej pory było niewykorzystane.

06 lutego 2018
Informacje ogólne

KONKURS DLA SZKÓŁ

Instytut Nowych Technologii w Łodzi oraz Społeczna Akademia Nauk mają zaszczyt zaprosić uczniów do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, której głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi. Olimpiada zorganizowana pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest przeznaczona dla młodzieży szkół średnich z całej Polski.

02 lutego 2018
×