BIP
« powrót 07 września 2017

Kolejna Biała Niedziela

Kolejna Biała Niedziela photo

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Szpital Powiatowy w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym organizują kolejną "Białą Niedzielę". Ta została zaplanowana na 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00.” – informuje Leszek Mazurek, prezes szpitala jarocińskiego.

Kontynuacja. Podobnie jak podczas czerwcowych badań mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli liczyć na bezpłatne badania laboratoryjne: MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu, badanie EKG wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultację prof. Jacka Piątka, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych, cytologię diagnozującą raka szyjki macicy, którą wykona dr n.med. Włodzimierz Budzyński. Będą też porady dietetyka z zakresu prawidłowego odżywiania. Nasza poprzednia i jednocześnie pierwsza "Biała niedziela" była bardzo udana. Pojawiło się wielu pacjentów, którzy skorzystali z bezpłatnych badań. To dla nas był jasny sygnał, że takie akcje są potrzebne. Dlatego już wtedy wspólnie z władzami powiatu podjęliśmy decyzję o tym, że badania trzeba powtórzyć. Wiele osób nie ma zazwyczaj czasu w ciągu tygodnia, aby odwiedzać lekarzy. To zresztą nie jest takie proste, bo często trzeba długo czekać na wizytę u specjalisty. My dajemy szansę na zrobienie różnych badań w ciągu jednego dnia praktycznie w jednym miejscu". - wyjaśnia dalej prezes szpitala.

Konsultacje. Dodatkowo pacjenci będą mogli również odbyć konsultacje z dr Krzysztofem Gruszczyńskim na temat przewlekłej niewydolności żylnej. Z kolei ciężarne mieszkanki powiatu będą mogły liczyć na zapis i interpretację KTG (czynności serca płodu) oraz na edukację przedporodową. Do akcji podobnie, jak poprzednio włączył się z pełnym zaangażowaniem również powiat jarociński. „Jesteśmy słowni. Obiecaliśmy, że zorganizujemy kolejne bezpłatne badania i to robimy. Dla całego zarządu powiatu szpital jest tematem bardzo ważnym. Ma on naprawdę strategiczne znaczenie, jeśli chodzi o mieszkańców powiatu. Dlatego chcemy ułatwić dostęp do tego, co nie zawsze jest na wyciągniecie ręki. Tym razem powiat też dofinansuje badania. Będzie to kwota w granicach od 6 do 10 tys." -  dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Osoby, które chciałyby skorzystać z darmowych badań 24 września podczas "Białej niedzieli" mogą zarejestrować się w środę 20 września w konsoli w głównym budynku szpitala w godzinach od 15.00 do 18.00.

Są jeszcze wolne miejsca na badania KTG!
Ciężarne mieszkanki powiatu jarocińskiego, które chciałyby skorzystać  z badań  KTG (czynność pracy serca płodu) zapisu i interpretacji oraz skorzystać z  porad dotyczących  porodu mają jeszcze szansę na bezpłatne zaproszenia.  

Przypominamy - badania ruszają o godzinie 10.00 i potrwają do 14.00.

Zaproszenia aż do wyczerpania  można cały czas odbierać w konsoli w budynku głównym szpitala. Wystarczy przyjść i osobiście je odebrać. Badania będzie wykonywała położna w Poradniach Specjalistycznych znajdujących się w Budynku E, wejście 3. Przed budynkiem głównym szpitala w niedzielny poranek zostanie też  postawiony namiot, w którym uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego  z przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  będą mieli punkt informacyjny. Każdy, kto się do nich zgłosi może liczyć na udzielenie informacji, a jeśli zajdzie taka potrzeba - młodzież będzie odprowadzała pacjentów do wybranego przez nich punktu badań.

"Cieszę się, że udało nam się zaangażować do pomocy młodzież z jarocińskiej „Dwójki”. A wszystko to dzięki uprzejmości dyrektora Witolda Bierły, który  bez najmniejszego problemu zgodził się na udział uczniów w akcji. Dla nich to też nowe doświadczenie, bo to przyszli  ratownicy medyczni i żołnierze, a ich obowiązkiem jest  pomoc drugiemu człowiekowi". – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes Szpitala.

Organizatorami „Białej Niedzieli” są Szpital Powiatowy w Jarocinie wraz z Powiatem Jarocińskim.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka