BIP
« powrót 04 grudnia 2017

Kosmiczny Armagedon, alpinarium i magnolie, czyli coś o zajęciach terenowych

Kosmiczny Armagedon, alpinarium i magnolie, czyli coś o zajęciach terenowych  photo

30 listopada br. odbyła się kolejna już wycieczka w ramach projektu „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego beneficjentem jest powiat jarociński.

W wycieczce wzięło udział 40 uczniów wraz z opiekunami - Hanną Wardeńską, Anną Muszyńską i Anną Czajką. Młodzież uczestniczyła w zajęciach w Obserwatorium Astronomicznym oraz w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu, a także w Arboretum w Kórniku.

„W Obserwatorium Astronomicznym uczniowie uczestniczyli w wykładzie multimedialnym pod tytułem „Czy grozi nam kosmiczny Armagedon?". Z kolei w Ogrodzie Botanicznym poznawali roślinne osobliwości lasu – informuje Dorota Gromada, wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie - Młodzież mogła również zapoznać się z roślinnością Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, a także przyjrzeć się roślinom, którym zagraża wyginięcie. Wycieczka stała się doskonałą okazją do zweryfikowania wiedzy teoretycznej z biologii, geografii i fizyki  w terenie. Uczniowie już teraz czekają na kolejny, niestety już ostatni, wyjazd do Gołuchowa”.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka