« powrót 10 stycznia 2019

MOST W MAGNUSZEWICACH - ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY

MOST W MAGNUSZEWICACH - ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY photo

„Oddajemy dzisiaj do użytku most nad Lutynią; most, który służyć będzie nie tylko mieszkańcom Magnuszewic, ale i wszystkich okolicznych miejscowości. Most, który łączy dwie strony tej miejscowości, jednocześnie jest też ważnym szlakiem komunikacyjnym dla wszystkich okolicznych wsi. Stan techniczny mostu przed przebudową stanowił już realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu, którzy korzystali z tej przeprawy. Teraz po przebudowie nowy most jest obiektem nowoczesnym i bezpiecznym.” – mówiła m.in. Starosta Jarociński Lidia Czechak podczas oficjalnego oddawania do użytku przebudowanego mostu w Magnuszewicach.

Wykonawcą inwestycji była firma "Mosty Kujawy"; koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł. Na wykonanie tej przebudowy Powiat Jarociński otrzymał dofinansowanie w kwocie 1,7 mln zł, a reszta pochodziła z budżetu powiatu jarocińskiego. 

Przebudowę mostu w Magnuszewicach należało rozpocząć od rozbiórki starej, betonowej konstrukcji i w to miejsce trzeba było wykonać nową, spełniającą współczesne wymogi techniczne konstrukcję, która będzie odporna na obciążenia wynikające z wzmożonego ruchu samochodowego. Podczas tej inwestycji umocniono skarpy nad rzeką Lutynią, poszerzono jezdnię do szerokości 7 m położono nową asfaltową nawierzchnię na odcinku prawie 140 m. Wybudowano także chodnik o szerokości prawie 2 m po jednej stronie drogi, która dochodzi do mostu, a na samym moście wybudowano chodnik o szerokość 2,5 m. Wybudowano po obydwu stronach mostu bariery energochłonne.

Starosta Jarociński LIDIA CZECHAK podczas oficjalnego oddawania do użytku przebudowanego mostu w Magnuszewicach - "Osobiście bardzo cieszy mnie zakończenie tej inwestycji i możliwość oddania do użytku mostu, bo najważniejszy cel został osiągnięty – ten most ma ponownie służyć mieszkańcom. Naszym priorytetem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa na drogach, dlatego też jestem przekonana, że nowo oddany most poprawi bezpieczeństwo i komfort codziennych dojazdów do pracy, czy szkoły."

« powrót Drukuj

Czytaj również: