BIP
« powrót 11 sierpnia 2017

Czy Burmistrz Adam Pawlicki dotrzyma słowa ?

Czy Burmistrz Adam Pawlicki dotrzyma słowa ? photo

„W związku z deklaracjami pana Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego, które wygłosił podczas wywiadu radiowego w dniu 3-go sierpnia, a dotyczącymi jego chęci pomocy dla szpitala jarocińskiego zwracam się do pana Burmistrza, by dotrzymał słowa i przekazał z budżetu gminnego kilka milionów na zakup rezonansu magnetycznego dla naszego szpitala…” – mówi Starosta Teodor Grobelny.

Podczas tego wywiadu radiowego Burmistrz Adam Pawlicki mówił m.in.: „(…) Wejście aportem, z kilkoma milionami złotych w żaden sposób nie spowoduje, że Gmina Jarocin byłaby dominująca w decyzjach, co do szpitala, bo to byłby minimalny procent (…), a pozwoliłoby to oczywiście zasilić finansowo szpital… Zresztą tak jak to wcześniej robiliśmy …”

„Zwracam się wobec tego do pana Burmistrza Pawlickiego, by zakupił z kasy gminnej dla naszego szpitala REZONANS MAGNETYCZNY Magneto Essenza, którego cena wynosi 2 mln 900 tys. złotych, a producentem jest firma Siemens. Z rozmów, jakie przeprowadziłem na ten temat z prezesem Mazurkiem zakup takiego sprzętu jest dla naszego szpitala koniecznością. Poza tym dochodzi jeszcze adaptacja pomieszczenia dla takiego rezonansu i to następny milion złotych – ale ten koszt gwarantuję Powiat bierze na siebie. Panie Burmistrzu proszę dotrzymać słowa i dofinansować chociaż w ten sposób szpital! Bo inaczej uznam, że jest Pan gołosłowny i rzuca Pan słowa na wiatr!” – kończy Starosta Teodor Grobelny.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka