BIP
« powrót 15 listopada 2017

Starosta w Europarlamencie

Starosta w Europarlamencie photo

Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z delegacją samorządów województwa wielkopolskiego przebywał z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Ważne kontakty. „Taka wizyta umożliwia nam nawiązanie nowych kontaktów oraz przedstawienia naszego punktu widzenia na wiele spraw, które mogą mieć wpływ na powstawanie nowych regulacji unijnych” – mówi Starosta Jarociński.

Podczas delegacji przedstawiciele powiatów wielkopolskich pracowali m.in. nad tematami dotyczacymi polityki rolnej Unii Europejskiej, spraw związanych z ochroną środowiska naturalnego, czy zdrowia publicznego. 

 

Wypracowane postulaty zostały złożone na ręce europosła PSL Andrzeja Grzyba, który wprowadzi je w formie projektów ustaw lub poprawek do już istniejących na obrady Europarlamentu. Delegaci samorządów z Wielkopolski zostali również zaproszeni, jako obserwatorzy na obrady Europejskiego Komitetu Regionów. „Ten komitet jest reprezentacją samorządów krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej i jest wpisany do traktatu unijnego mając swoje konkretne uprawnienia. To na przykład poprzez EKR samorządy państw unijnych mogą skarżyć artykuły prawa unijnego, które są szkodliwe dla samorządów krajów zrzeszonych”. – wyjaśnia Teodor Grobelny, Starosta Jarociński.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka