Przeszkol swoją kadrę i pracowników za pieniądze z UE!

parp.gifPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała na swojej stronie internetowej listę dofinansowanych otwartych szkoleń i studiów podyplomowych w ramach SPO RZL działania 2.3 schemat a. "Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr".

04 maja 2005

Patenty, znaki towarowe i prawa autorskie - nowy adres w sieci

Wszystkich zainteresowanych praktycznymi informacjami z zakresu prawa własności intelektualnej i 6. Programem Ramowym, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na stronę informacyjną www.ipr-helpdesk.org.

04 maja 2005

Kasy fiskalne w salonach piękności

gazeta_prawna.gifOd 1 maja 2005 r. obowiązkiem ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących zostaną objęte nowe grupy podatników, m.in. fryzjerzy i kosmetyczki.

04 maja 2005

Dotacje dla bezrobotnych bez podatku

gazeta_prawna.gifBezrobotni, którzy otrzymali w 2004 r. środki z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej, nie będą musieli zapłacić od tych dotacji podatku. Właśnie zostało podpisane rozporządzenie przewidujące zaniechanie poboru podatku od tak przyznanych środków.

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza

Uprzejmie informujemy, że powstała Polsko-Chińska Izba Gospodarcza z siedzibą w Sopocie. Statutowe zadania izby to wspieranie rozwoju szeroko rozumianych polsko-chińskich kontaktów gospodarczych i handlowych na szczeblu małych i dużych przedsiębiorstw dowolnego sektora i branży. Członkami izby jest wielu inwestorów i przedsiębiorców ze strony chińskiej, jak również podmioty polskiego przemysłu i handlu.

04 maja 2005

Wyróżnienia dla przedsiębiorców z powiatu jarocińskiego

krzyze_zaslugi.jpg
Wyróżnieni przedsiębiorcy z Ministrem Jackiem Piechotą, senator Genewefą Ferenc,
Wojewodą Andrzejem Nowakowskim oraz starostą jarocińskim Sławomirem Wąsiewskim

Adam Radaś - właściciel Firmy Produkcyjno-Handlowej "Paula" z Parzewa otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Brązowy Krzyż Zasługi natomiast Prezydent przyznał Wiesławie Biegun - właścicielce Zakładu Przetwórstwa Mięsnego W.P. Biegun z Jaraczewa. Odznaczenia zostały wręczone 25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przez Ministra Gospodarki Marka Piechotę.

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce

lekka2005.jpgW dniu 25 kwietnia 2005r. na stadionie spółki "Jarocin Sport" odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce. Organizatorem tegorocznej edycji mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. O godz. 10.00 Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, życząc młodym sportowcom osiągnięcia jak najlepszych wyników, otworzył zawody, które zgromadziły na starcie liczną rzeszę uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

29 kwietnia 2005

Błędy mikroprzedsiębiorców

gazeta_prawna.gifKończą się pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie usług doradczych i inwestycji realizowanych przez mikroprzedsiębiorców Działanie 3.4 ZPORR. Niestety, ze spostrzeżeń instytucji przyjmujących aplikacje wynika, że nie zawsze duże zainteresowanie otrzymaniem wsparcia przekłada się na jakość składanych projektów.

27 kwietnia 2005

Zaniechanie poboru podatku od środków na podjęcie działalności gospodarczej

Minister finansów w rozporządzeniu z dnia 25 kwietnia 2005 r. zarządza zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od przyznanych bezrobotnemu środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa. Zaniechanie dotyczy dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2005 r.

27 kwietnia 2005

ABC Przedsiębiorcy

gazeta_prawna.gifObszerny zbiór informacji niezbędnych dla przedsiębiorcy przygotowany przez Gazetę Prawną.

Wszystkim, którzy prowadzą własny biznes polecamy serwis tematyczny Gazety Prawnej pt. ABC Przedsiębiorcy.

Zagadnienia opracowane są tematycznie i dotyczą przede wszystkim regulacji prawnych oraz praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej.

22 kwietnia 2005

Pół setki sprawdzonych pomysłów na biznes - Blaski i cienie bycia na swoim

rzeczpospolita.gifPotrzebne są nie tylko pieniądze, ale i dobry plan. Rzeczpospolita podpowiada, ile trzeba mieć w kieszeni, aby wystartować.

22 kwietnia 2005

Konto nie musi być drogie

rzeczpospolita.gifFirmie, która dopiero startuje, wystarczy prosty rachunek bankowy za rozsądną cenę z możliwością zlecania szybkich przelewów.

18 kwietnia 2005