Wymiana z rockiem w tle

Jarocin – to miasto brzmi – to główne hasło przyświecające już 10. spotkaniu polsko – niemieckiej młodzieży w ZSP Nr 1 w Jarocinie. Grupa 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunami z Kinzig – Schule z partnerskiego miasta Schlűchtern po razy kolejny odwiedziła mury „Jedynki” i wraz z polskimi uczniami realizowała projekt odnoszący się do spuścizny jarocińskiego festiwalu.

Szóstka w Bydgoszczy

Sześć medali: dwa złote Patrycji Adamkiewicz i Martyny Stasik, dwa srebrne Nicoli Kaczmarek i Anny Zbawionej oraz dwa brązowe Alicji Końszczyńskiej i Alicji Kowańdy to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w międzynarodowym turnieju taekwondo Bydgoszcz Cup.

Internetowy konkurs dla młodzieży

Local Heroes” jest internetowym konkursem organizowanym przez wolontariuszy PNWM dla młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat mającym na celu zainspirowanie ich do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności.

Laureat ze szkoły w Tarcach

Dominik Terakowski z ZSP-B w Tarcach po raz drugi został laureatem finału Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy.

Srebro dla "Dwójki"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wywalczył srebrny medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej. Zawody rozegrane zostały wczoraj w Kaliszu. W turnieju finałowym wzięło udział siedem zespołów.

30 kwietnia 2015

Spacer z "Biało-Czerwoną"

Spacerem z "Biało- Czerwoną" uczczono przypadający w sobotę Dzień Flagi. W akcji zorganizowanej w ZSP nr 1 w Jarocinie uczestniczył m.in. starosta Bartosz Walczak.

30 kwietnia 2015

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych mamy już za sobą. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2, Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących.

27 kwietnia 2015

Dowiedz się więcej o funduszach

Jak skorzystać z funduszy europejskich? Gdzie szukać informacji o dofinansowaniu projektów? Jakie warunki spełnić, żeby otrzymać wsparcie finansowe?

Dojazd do szkolnych warsztatów

Zakończyły się prace związane z remontem dojazdu do warsztatów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Prace objęły także wykonanie parkingu.

Starają się o patronat Volkswagena

Władze powiatu starają się o patronat firmy Volkswagen Poznań Sp. z o.o. nad klasami mechanicznymi jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych. Powiatowi samorządowcy zwrócili się też z propozycją współpracy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” we Wrześni, na której wkrótce powstanie nowa fabryka Volkswagena.

"Jedynka" w gronie laureatów

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła II miejsce i zdobyła tytuł laureata siódmej edycji Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka”.

21 kwietnia 2015

Włodarze spotkali się w starostwie

Dziś w starostwie odbyło się kolejne spotkanie w ramach comiesięcznych spotkań starosty z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu jarocińskiego.

21 kwietnia 2015