« powrót 27 września 2018

KOLEJNA POWIATOWA INWESTYCJA DROGOWA Z DOFINANSOWANIEM

KOLEJNA POWIATOWA INWESTYCJA DROGOWA  Z DOFINANSOWANIEM  photo

Powiat Jarociński pozyskał kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych. Otrzymane dofinansowanie w wysokości ponad 2,1 mln zł zostanie przeznaczone na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Dobieszczyzna – Sucha – Parzew” w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

Istotne jest, iż kwota przyznanego dofinansowania może jeszcze ulec podwyższeniu. Całkowity koszt zadania wynosi około 7, 6 mln zł. Na to zadanie Powiat Jarociński otrzymał również dotację z Gminy Żerków w wysokości 1, 3 mln zł.

Warto zaznaczyć, iż kwota ponad 2,1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Dobieszczyzna – Sucha – Parzew, to nie jedyne środki jakie Powiat Jarociński pozyskał w tym roku w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Pozyskano również kwotę 3 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Golina – Zakrzew.

Łącznie, w ramach tylko jednego Programu, Powiat Jarociński pozyskał ponad 5, 1 mln zł na realizację zadań drogowych.

Kolejnymi Środkami otrzymanymi także w tym roku przez Powiat Jarociński jest  dotacja 1, 9 mln zł na przebudowę mostu w Magnuszewicach.

« powrót Drukuj

Czytaj również: