« powrót 07 lutego 2019

KOMUNIKAT URZĘDU SKARBOWEGO

KOMUNIKAT URZĘDU SKARBOWEGO  photo

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie uruchomienia stanowiska komputerowego w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie do składania zeznań PIT-37, PIT-38 za 2018 r. w ramach usługi TWÓJ e-PIT.

Ministerstwo Finansów od dnia 15.02.2019 r. uruchomi na Portalu Podatkowym usługę Twój e-PIT, za pomocą której przygotuje za podatników zeznania PIT-37, PIT-38.

Rozwiązanie zwolni podatników z obowiązku samodzielnego składania deklaracji podatkowej, równocześnie umożliwia w prosty sposób zmianę przygotowanego zeznania oraz jego złożenie.

Po zalogowaniu do Portalu Podatkowego podatnik może swoje zeznanie:

- zaakceptować lub

- odrzucić lub

- dokonać w nim zmian i zaakceptować.

Od dnia 15.02.2019r. zostanie uruchomione w Urzędzie Skarbowym stanowisko komputerowe (stanowisko nr 4 w Sali Obsługi Podatnika), gdzie będą Państwo mogli złożyć zeznanie roczne PIT-37, PIT-38 za pośrednictwem usługi Twój e-PIT lub sporządzić i wysłać inne zeznanie w formie elektronicznej. Pracownicy tutejszego urzędu udzielą Państwu instruktażu. 

Chcąc skorzystać z instruktażu należy zabrać ze sobą:

-   informacje o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach otrzymane od płatników za rok 2018 (PIT-11, PIT-8C, PIT-11A, PIT-40A, PIT-R),

-  dowód osobisty.

Jeżeli zamierzają Państwo skorzystać z ulg podatkowych w rozliczeniu za 2018 r. to prosimy również o ustalenie kwoty przysługującej ulgi (przed przyjściem do urzędu) oraz posiadanie niezbędnych danych dotyczących zastosowania niektórych ulg np.:

-  w przypadku ulgi z tytułu wychowywania dziecka – dane dzieci (PESEL lub imię, nazwisko i data urodzenia),

-  w przypadku dokonania darowizny – dane identyfikacyjne i adres obdarowanego.

Jeżeli zamierzają Państwo przekazać 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego to proszę o posiadanie nr KRS wybranej organizacji. Mogą Państwo również wybrać Organizację Pożytku Publicznego z wykazu opublikowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, w takim przypadku wykaz zostanie Państwu udostępniony.

Z kolei, emeryci i renciści, którzy nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego a wyrażają chęć przekazania 1% podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego, mogą to uczynić bez składania takiego zeznania, wystarczy złożenie oświadczenia na formularzu PIT-OP, również elektronicznie w ramach usługi Twój e-PIT.

« powrót Drukuj

Czytaj również: