« powrót 20 lipca 2018

KRONIKI RODZINNE

KRONIKI RODZINNE photo

Najlepsze „Kroniki Rodzinne” wybrane... W kwietniu br. z inicjatywy powiatu jarocińskiego, w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/19 i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłoszony został konkurs pt. „Kroniki Rodzinne. Udział jarociniaków w powstaniu wielkopolskim 1918/19 i odzyskaniu niepodległości”. Patronat nad konkursem, który skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, objął Wicestarosta Mirosław Drzazga.

Zainteresowanie tematem i zaangażowanie młodzieży było bardzo duże. Konkurs Ogółem wpłynęły 143 prace. Konkurs przebiegał dwuetapowo, I etap zakończył się na poziomie szkół, gdzie wyłoniono 25 najlepszych prac, które skierowano do etapu II.  

Komisja konkursowa, w której pracowali przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego, ze szczególna starannością i uwagą zapoznała się z wszystkimi pracami, które przeszły do II etapu.   Uczniowie wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i pomysłowością tworząc swoje dzieła – oryginalne w treści i w formie. Komisja zwróciła uwagę na wartość historyczną prac, w których znalazły się nie znane wcześniej dokumenty, fotografie i niezwykle cenne wspomnienia i opisy  wydarzeń historycznych sprzed stu lat.                                          

Komisja konkursowa wskazała osiem najlepszych prac, które rekomendowała do przyznania równorzędnych głównych nagród, oraz sześć wyróżnień specjalnych.

Ponadto, Komisja rekomendowała do organizatora konkursu kilkanaście prac, do opracowania na ich podstawie publikacji książkowej z uwagi na ich wyjątkową wartość merytoryczną i historyczną.

« powrót Drukuj

Czytaj również: