Otwarcie oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie

Dodano 10 października 2023, wpis archiwalny Otwarcie oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie

Szpital Powiatowy w Jarocinie systematycznie poprawia standard i wyposażenie kolejnych oddziałów. Po oddziale wewnętrznym dokonano dzisiaj oficjalnego otwarcia - tym razem oddziału dziecięcego.
Nowy oddział zapewnia komfortowe sale dla najmniejszych pacjentów, a także ich rodziców. Powstała sala zabaw, zakupione zostało również nowoczesne wyposażenie. Do tego nieporównywalne warunki do pracy lekarzy i pielęgniarek w nowych funkcjonalnych pomieszczeniach, które mieszczą i kącik gastronomiczny i miejsce do wypoczynku. Motywem przewodnim oddziału jest podwodny świat, który mamy nadzieję doda otuchy najmniejszym Pacjentom.
Inwestowanie w jarociński szpital jest dla Zarządu Powiatu Jarocińskiego bardzo ważne, ponieważ jest to miejsce, które ma służyć wszystkim mieszkańcom. To kolejny krok ku jeszcze lepszej realizacji potrzeb, tym razem naszych mniejszych Pacjentów.
W oficjalnym otwarciu uczestniczyli m.in.: Prezes Szpitala Henryk Szymczak, Zarząd Powiatu Jarocińskiego, Skarbnik Powiatu Jacek Jędrzejak, prof. Akademii Kaliskiej dr hab.n.med. Andrzej Wojtyła, dyrektorzy oraz pracownicy jarocińskiej lecznicy, a także pediatrzy z terenu powiatu jarocińskiego pracujący w POZ.