Remonty dróg powiatowych Rusko-Wyrębin i Kadziak-Tarce

Dodano 19 lipca 2023, wpis archiwalny Remonty dróg powiatowych Rusko-Wyrębin i Kadziak-Tarce

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu prac polegających na przebudowie drogi powiatowej nr 3740 P Żerków-Bieździadów. Dzisiaj przynosimy dobre informacje dla mieszkańców Gminy Jaraczewo oraz Gminy Jarocin, ponieważ Powiat Jarociński nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy zewnętrznych związanych z infrastrukturą drogową. Dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwolą na realizację dwóch zadań inwestycyjnych:

•  Remont drogi powiatowej nr 4169 P Rusko – Wyrębin, gdzie dofinansowanie wynosi 870.099,60 zł , natomiast całkowita wartość zadania to 1.450.166,01 zł
  •  Remont drogi powiatowej nr 4194 P Kadziak – Tarce z dofinansowaniem w kwocie 755.894,25 zł i całkowitą wartością zadania 1.259.823,75 zł.

Zakres rzeczowy obejmuje m.in.:
- lokalne frezowanie nawierzchni drogi,
- remont cząstkowy nawierzchni,
- wykonanie warstwy wyrównawczej z masy asfaltowej,
- wykonanie nowej warstwy ścieralnej z masy asfaltowej,
- wyrównanie i uzupełnianie poboczy kruszywem oraz ścinka poboczy,
- regulacja wysokości zjazdów.
Przebudowa powyższych dróg powiatowych, w wyniku których wyeliminowane zostaną istniejące zagrożenia ruchu drogowego, w znaczny sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie płynności jazdy.