"Szansa 45+"

Projekt "Szansa 45+" przygotowany przed powiat jarociński znalazł się w dziesiątce najlepszych projektów napisanych przez samorządy województwa wielkopolskiego.

szansa45.jpgPodczas konferencji samorządy prezentowały charakterystyczne dla swoich regionów elementy promocyjne. My postawiliśmy na muzykę rockową, która przez wiele lat gościła w Jarocinie. Na zdjęciu, w otoczeniu irokezów, starosta jarociński Sławomir Wąsiewski (z prawej) dziękuje Bogdanowi Kamińskiemu, który opiekował się zespołem powiatu jarocińskiego przygotowującym projekt "Szansa 45+".

14 listopada 2003

Prozdrowotny rajd rowerowy

rajd_rowerowy.jpg
Na starcie rajdu stanęli m.in. Jolanta Mejzińska - Wicestarosta
Jarociński (w zielonym dresie), obok Jerzy Mieloszyk - radny
Rady Powiatu w Jarocinie oraz Henryk Kowalski
- Prezes Jarocin-Sport sp. z o.o.

Około dwustu uczestników wzięło udział w rajdzie rowerowym podsumowującym akcje: Żyj zdrowo i Daj sobie szansę. Organizatorami rajdu i obu akcji byli: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Szpital Powiatowy w Jarocinie oraz NZOZ "Profilaktyka".

27 października 2003

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

"Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją by podziękować Państwu za wkład pracy, jaki wnosicie w wychowanie młodego pokolenia mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Chylę przed Wami czoło, wyrażając w ten sposób ogromny szacunek dla misji, którą spełniacie - powiedział podczas uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej Starota Jarociński Sławomir Wąsiewski. - Nauczyciel to człowiek, który powinien posiadać odpowiedni zbiór cech osobowości oraz umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób. To zarówno zawód, jak i powołanie. To cechy wrodzone, jak i wyuczone. Dopiero połączenie ze sobą wszystkich tych elementów jest gwarancją sukcesu. Wam się to udało" - podkreślił S. Wąsiewski.

21 października 2003

Porozumienie z Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. w Poznaniu

fripww.jpgW piątek, 19 września br., Powiat Jarociński i Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA w Poznaniu podpisali porozumienie o współpracy. Powiat Jarociński jest 17 jednostką, która przystąpiła do funudszu.

22 września 2003

Dożynki Wojewódzko-Archidiecezjalne

dozynki2003.jpgW niedzielę 31 sierpnia Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski uczestniczył w Dożynkach Wojewódzko-Archidiecezjalnych, które w tym roku odbywały się w Gostyniu. Delegację wieńcową powiatu jarocińskiego reprezentowali przedstawiciele Zespołu Folklorystycznego "GOLINIACY". Oni też wykonali okazały wieniec dożynkowy.

03 września 2003

Spotkanie z Markiem Wagnerem

wagner2.jpgStarosta Jarociński Sławomir Wąsiewski gościł u Szefa Kancelarii Premiera Marka Wagnera. Podczas spotkania starosta przekazał projekt rozbudowy jarocińskiego szpitala oraz rozmawiał na temat możliwości wsparcia finansowego projektu. Spotkanie odbyło się w Warszawie 25 sierpnia 2003 roku.

01 września 2003

Spotkanie z Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

wagner1.jpgW poniedziałek, 25 sierpnia, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Prezydent Prowincji Frosinone (Włochy) Francesco Scalia gościli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas spotkania z Szefem Kancelarii, Markiem Wagnerem, rozmawiali o możliwości wsparcia planowanej budowy portu przeładunkowego na terenie powiatu jarocińskiego.

01 września 2003

Posiedzenie nowej Rady Społecznej przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie

W piątek, 8 sierpnia, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczy akty powołania nowym członkom Rady Społecznej działającej przy ZZOZ w Jarocinie.

07 sierpnia 2003

Program Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego

W jarocińskim starostwie trwają prace nad opracowaniem "Programu Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego". Dokument powstaje przy szerokiej konsultacji społecznej. W gronie współtworzących go osób znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, inspekcji, branżowych stowarzyszeń przedsiębiorców i rolników, służb doradczych oraz oświaty.

07 sierpnia 2003

Chodnik przy drodze nr 12

Gmina Jarocin i powiat jarociński przygotowują wspólne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu w sprawie współdziałania przy inwestycjach drogowych.

Dzięki takiej współpracy w 2004 roku zostanie wybudowany chodnik wzdłuż drogi krajowej nr 12 od ul. Nowe Parcele do ul. Wybudowanej (około 300 m).

18 lipca 2003

II Wystawa Sztuki Ludowej i VI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

2wystawa_sztuki1.jpgW ostatnią niedzielę czerwca Jarocin tętnił folklorem. Od rana za sprawą II Wystawy Sztuki Ludowej - Jarocin 2003. Po południu za sprawą VI Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

11 lipca 2003

III Prezentacje Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski - wyniki

Reprezentacja powiatu jarocińskiego zdobyła główną nagrodę III Prezentacji Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski.

W prezentacjach wzięły udział powiaty wolsztyński, gostyński, kościański, krotoszyński, jarociński i leszczyński (grodzki). Impreza odbyła się w jarocińskim amfiteatrze i trwała dwa dni.

12 czerwca 2003