Spotkanie samorządowców z przedstawicielami środowiska kultury

spotkanie_kultura.jpgWe wtorek 16 grudnia br. w Pałacu w Witaszycach odbyło się spotkanie samorządowców z przedstawicielami środowiska kultury z terenu powiatu jarocińskiego. Spotkanie było okazją by podziękować działaczom kultury za zaangażowanie i serce, które oddają swojej pracy. Na zdjęciu wicestarosta Jolanta Mejzińska składa podziękowanie Danucie Ogrodowskiej - twórczyni ludowej.

22 grudnia 2003

Odznaki "Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego"

odznaki_zasluzony.jpg
Na zdjęciu od lewej Krystyna Andrzejewska - kierowniczka Zespołu
Folklorystycznego "Mali Noskowiacy" (odbiera nagrodę w imieniu
nieobecnej Bronisławy Bazelak) oraz Janina Dykcik - kierowniczka
Zespołu Regionalnego "Goliniacy"

12 grudnia br., pani Janina Dykcik - kierowniczka Zespołu Regionalnego "Goliniacy" oraz pani Bronisława Bazelak kierowniczka Zespołu Folklorystycznego "Noskowiacy" otrzymały odznakę "Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego". Spotkanie w Witaszycach zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie dla przedstawicieli środowiska kultury naszego powiatu było okazją by pogratulować tak zaszczytnego wyróżnienia przyznawanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

19 grudnia 2003

Starosta Jarociński w Regionalnym Komitecie Sterującym ds. Rozwoju Regionu

Przedstawicielami Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Regionalnym Komitecie Sterującym ds. Rozwoju Regionu zostali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki Wiesław Maszewski. Wyboru dokonali członkowie Konwentu podczas wczorajszego spotkania (16 grudnia 2003 roku), które odbyło się w Grodzisku Wielkopolskim.

17 grudnia 2003

Stanowisko Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego

Podczas Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się 16 grudnia 2003 roku w Grodzisku Wielkopolskim, starostowie dyskutowali nad sytuacją w służbie zdrowia i przyjęli stanowisko następującej treści:

17 grudnia 2003

Wielka gala sportu szkolnego

gala_sportu.jpg
Stoją od lewej: Tomasz Kosiński, Grażyna Kędziora, Iwona Tobolska
(nauczycielki ZSP nr 1 w Jarocinie), Sławomir Wąsiewski
(Starosta Jarociński), Barbara Urbańska, Janusz Jajczyk
(Burmistrz Żerkowa), Zbigniew Węclewski, Władysław Bierła

Rok 2003 był rokiem obchodów 50-lecia Szkolnego Związku Sportowego. Inauguracja obchodów odbyła się 22.02.2003r w hali widowiskowo-sportowej w Żerkowie. Wówczas odznaczono zasłużonych nauczycieli medalami 50-lecia SZS "Wielkopolska".

10 grudnia 2003

Informacja o wyborze oferty dotyczącącej prowadzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie

Zarząd Powiatu w Jarocinie zadecydował, że najlepszą ofertę dotyczącą prowadzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie złożyło Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych "OPUS" z Jarocina.

08 grudnia 2003

Stanowisko Starostów Wielkopolski Południowej dotyczące służby zdrowia

STANOWISKO STAROSTÓW WIELKOPOLSKI POŁUDNIOWEJ PODJĘTE W DNIU 4 GRUDNIA 2003 ROKU W OSTRZESZOWIE

Zgromadzeni w Ostrzeszowie Starostowie wyrażają głębokie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją związaną z wizją braku świadczeń lekarza rodzinnego dla mieszkańców Wielkopolski.

08 grudnia 2003

IV Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych

30 listopada w Środzie Wielkopolskiej odbył się IV Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych. Powiat jarociński reprezentowało sześciu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.

03 grudnia 2003

Spotkanie z przedstawicielami świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej

W środę 26 listopada w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu w Jarocinie oraz przedstawicieli władz samorządowych gmin z terenu powiatu jarocińskiego z przedstawicielami świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze rodzinni z terenu powiatu jarocińskiego nie złożyli ofert do NFZ.

28 listopada 2003

Wyższe nakłady na inwestycje drogowe

Ponad 3 mln złotych przeznaczył powiat jarociński w 2003 roku na wykonanie inwestycji i remontów kapitalnych oraz utrzymanie dróg. Jest to kwota o 2 mln wyższa niż w roku 2002.

25 listopada 2003

Krzysztof Kolberger w Śmiełowie

kolberger1.jpg

Spektakl "Kartki z podróży" w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera z akompaniamentem Janusza Strobla przyciągnął do Śmiełowa wielu miłośników poezji.

25 listopada 2003

Spotkanie Klubu Regionalistów Ziemi Jarocińskiej

W Jarocinie powstał Klub Regionalistów Ziemi Jarocińskiej. Na zebraniu założycielskim, które odbyło się na początku kwietnia 2003 roku uzgodniono, że Klub będzie działał przy Oddziale PTTK w Jarocinie, zgodnie z jego Statutem. Deklarację założycielską potwierdziło 23 regionalistów. Wybrany został Zarząd Klubu w składzie: prezes - Jan Jajor, wiceprezes - Zbigniew Zamroczyński, sekretarz - kronikarz - Krystyna Zawadzka, skarbnik - Andrzej Tobolski, członek - Gertruda Witczak oraz Komisja Rewizyjna w składzie: Janina Grala, Marian Broda, Magdalena Pietras.

24 listopada 2003