otwórz widżet facebooka

Obiekty sportowe

JAROCIN SPORT SP. Z O.O.

Spółka Jarocin Sport świadczy m.in. usługi: hotelarskie, konferencyjne, szkoleniowe oraz gastronomiczne. Hotel Jarota to nowoczesny, trzygwiazdkowy hotel konferencyjnyz basenem położony w zacisznej części miasta Jarocina, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu sportowo-rekreacyjnego oraz parku. Hotel dysponuje warunkami do organizacji spotkań firmowych, konferencji, szkoleń oraz imprez motywacyjnych i integra-cyjnych. W hotelu znajdują się 2 sale konferencyjne wyposażone w pełne zaplecze techniczne.

Obiekty sportowe zapewniają możliwość aktywnego wypoczynku i treningu:

 • AQUAPARK - obiekt oddany do użytku w połowie listopada 2010r. Podzielony na trzy części: pływacki basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5m, basen rekreacyjny z brodzikiem dla dzieci, rwącą rzeką, zjeżdżalniami o długości 120 i 80m /ta ostatnia z efektami świetlnymi/
 • NOWOCZESNY KOMPLEKS SAUN /sauna fińska, parowa aromaterapeutyczna, parowa z basenem do kąpieli perełkowej, basen schładzający, bicze wodne, podgrzewane łóżko, jacuzzi wieloosobowe, pomieszczenie relaksu/.
 • KABINA DO KRIOTERAPII - Krioterapia ogólnoustrojowa (całego ciała) wykorzystuje w procesie leczenia niskie temperatury. Czynnikiem schładzającym cały organizm jest zimne powietrze o temperaturze od -110 do -160 stopni Celsjusza. Zabieg trwa od 2 do 3 minut. Jednocześnie w kriokomorze może przebywać do 4 osób.
 • AQUA-BAR - dostępny zarówno dla korzystających z atrakcji wodnych, jak i dla gości z zewnątrz.
 • BASEN ODKRYTY - olimpijski 50 x 20m, 8-torowy z trybunami dla 300 osób z atrakcjami (zjeżdżalnią dla dzieci oraz drugą- 50-metrową , fontannami i masażami wodnymi).
 • SIŁOWNIA - Nowoczesna sala do treningu siłowego z szeregiem maszyn ze stosami oraz tzw. wolnych ciężarów firmy PRECOR i LIFE FITNESS, oddzielne miejsce do treningu kardio, pomieszczenie do gry w SQUASH’a, spinning na rowerach PRECOR, Fotel do automatycznego masażu całego ciała.
 • KORTY TENISOWE - Dwa korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią
 • STADION I BOISKA TRENINGOWE - trawiaste oraz z nawierzchnią sztuczną i oświetleniem
  • Stadion i boisko piłkarskie o nawierzchni naturalnej 105 x 68m z trybuną wschodnią na 1191 miejsc, w tym 261 miejsc zadaszonych, 2 płyty treningowe o nawierzchni naturalnej 105 x 68m.
  • Oświetlone boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą (trawa piłkarska o wysokości 60 mm zasypana granulatem EPDM) 105 x 68 m z trybunami – 220 miejsc.
  • bieżnia tartanowa 4 torowa, 400 metrowa,
  • bieżnia tartanowa 6 – torowa, 100 metrowa,
  • foto-finisz
  • skocznia dwustronna do skoku w dal i trójskoku,
  • skocznia wzwyż,
  • rzutnia do pchnięcia kulą.
 • HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA o wymiarach 44 x 22m. Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, w którym rozgrywać można mecze różnych dyscyplin sportowych. W hali o wymiarach 44 x 22m. mieszczą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki oraz piłki siatkowej. Nawierzchnia Tarkett Omnisport w połączeniu z rusztem Lumaflex daje profesjonalny system sportowy spełniający Europejską Normę EN 14904, która obecnie obowiązuje w Polsce oraz DIN 18032. Poza tym system Lumaflex Omnisport posiada najważniejsze certyfikaty federacji sportowych: FIBA, IHF, WVBF, co dopuszcza system do rozgrywek światowych. Dodatkowo w hali mieści się centrum aerobiku, fitness oraz squash.
 • OBOZY SPORTOWE - Bogate zaplecze sportowe i hotelowe umożliwia organizowanie obozów sportowych treningowych: piłkarskich, lekkoatletycznych, pływackich, siatkarskich, tenisowych oraz innych dyscyplin sportowych.

MICKIEWICZOWSKIE CENTRUM TURYSTYCZNE W ŻERKOWIE

MCT to pełen kompleks świadczący szeroki zakres usług. Nadrzędnym celem instytucji jest tworzenie optymalnych warunków dostępu do dóbr kultury, turystyki i rekreacji oraz przygotowanie do aktywnego i twórczego w nich uczestnictwa. W skład Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego wchodzi trzygwiazdkowy Hotel MCT, w którym do dyspozycji gości pozostaje 118 miejsc noclegowych w apartamentach oraz pokojach 1,2,3 osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-SAT, telefon, lodówkę oraz Internet. Hotel posiada również sale konferencyjne, bankietowe, kawiarnię i parking. Poza Hotelem MCT dysponuje bazą noclegową dostosowaną do potrzeb grup zorganizowanych i klientów indywidu-alnych przygotowaną do przyjęcia 200 osób. W ofercie znajdują się pokoje spełniające standardy obiektu ***. Zarówno w Hotelu jak i w ośrodku znajdują się pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne poza bazą noclegową to także doskonały ośrodek konferencyjno – szkoleniowy. Posiada 10 sal konferencyjnych i szkoleniowych wyposażonych kompleksowo w sprzęt multimedialny. MCT to także rekreacja i wypoczynek. Ośrodek posiada 6 torową kręgielnię, 4 stanowiskową strzelnicę oraz 4 stoły bilardowe. Wszyscy chętni mogą korzystać również ze studia fitness, siłowni, sauny, kabiny ciepła a w sezonie letnim z basenów kąpielowych.

Stadion w Żerkowie - nowoczesny obiekt z wszechstronną areną sportową. Jest to stadion z boiskiem piłkarskim o wymiarach 105m x 68 m wraz z okólną 4- torową bieżnią tartanową 400 m i 6 torami do biegów krótkich, budynkiem zaplecza sanitarnego oraz widownią. Posiada również rozbieg do rzutu oszczepem, skoku w dal i wzwyż oraz pchnięcia kulą. Boisko ma nawierzchnię naturalną z nawodnieniem i drenażem. Co roku organizowane są zawody m.in. Mistrzostwa Zrzeszenia ZLS w biegach przełajowych, Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.

×