BIP
« powrót 06 marca 2017

Tłumy w „dwójce”

Tłumy w „dwójce”  photo

W piątkowe południe w jarocińskiej „dwójce” rozpoczęły się dwudniowe Drzwi Otwarte. Zainteresowanych z trudem pomieściła sala sportowa, gdzie zgromadziło się prawie 500 osób. -Co roku naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych odwiedzają rzesze gimnazjalistów, ale takiej frekwencji na inauguracji imprezy jeszcze nie mieliśmy – stwierdził Witold Bierła, dyrektor szkoły.

Gimnazjalistom czas umilał szkolny zespół muzyczny. Zgromadzonych powitał dyrektor szkoły, Witold Bierła oraz Jacek Dutkiewicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Później zaczęło się to, co najważniejsze – otwieranie drzwi szkolnych pracowni przed gimnazjalistami. Przewodnikami w wędrówce po szkole byli nauczyciele i uczniowie. Na parkingu dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody służb mundurowych oraz pogotowia ratunkowego oraz pogotowia ratunkowego.

Uczniowie gimnazjów chętnie robili selfie z IRON – MANEM,  w którego przeistoczył się absolwent naszej szkoły, Adrian.

W szkolnej auli można było posmakować świeżych bułeczek, pysznych ciastek oraz smakowitych wędlin. W ten sposób reklamowały się firmy oferujące miejsca praktyk dla uczniów szkoły branżowej I stopnia w branży spożywczej i handlowej. Ponadto uczniowie mogli porozmawiać na temat kształcenia zawodowego z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Swoją ofertę kształcenia prezentowały również firmy z branż technicznych: mechanicznej, samochodowej, elektrycznej

Gimnazjaliści  odwiedzili wiele ciekawych miejsc w szkole. Rozmawiali z uczniami obsługującymi szkolne Radio Dwójka. Przyglądali się treningowi dziewcząt trenujących aerobik oraz chłopców ćwiczących na siłowni. Ponadto mogli porozmawiać z policjantami, żołnierzami, strażakami oraz ratownikami medycznymi, na czym polega ich służba i jakie umiejętności oraz wiedzą posiądą, ucząc się w liceach (policyjno – prawnym, ratowniczym i wojskowym) oraz technikum mechanicznym z przysposobieniem pożarniczym. Wielu uczniów pytało nowy kierunek w ZSP nr 2 – liceum ogólnokształcące z przysposobieniem ratowniczym. Gimnazjaliści odwiedzali również szkolną pracownię hotelarską oraz fryzjerską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja nowego kierunku w jarocińskiej „dwójce” – technik przemysłu mody.

Zainteresowani zwiedzali pracownie elektryczne, mechaniczne, samochodowe oraz elektroniczne. Mogli dowiedzieć się, czym zajmują się oraz jakie kwalifikacje uzyskują uczniowie technikum.

Już po pierwszym dniu Drzwi Otwartych widzimy, że wielu gimnazjalistów jest zainteresowana nauką w naszej szkole. To bardzo cieszy – podkreślił dyrektor „dwójki”, Witold Bierła - Wielu uczniów zapisało się na warsztaty fryzjerskie i hotelarskie. Zainteresowaniem również cieszą się warsztaty elektryczne i elektroniczne. Dodatkowe zajęcia dla uczniów gimnazjów będą się odbywały w naszej szkole od marca do maja. Udział w warsztatach pozwoli młodym ludziom podejmować bardziej przemyślane decyzje dotyczące wyboru zawodu.

Drugi dzień Drzwi Otwartych odbył się w sobotę, 4 marca w godzinach 9.00. – 13.00. 

« powrót Drukuj

Czytaj również: