Informacje ogólne

Informacje ogólne

Samochodówka w finale wojewódzkim

Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

06 maja 2015
Informacje ogólne

Odkryj bohatera

Rusza kolejna, III już edycja projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera”. Tym razem wpisuje się ona w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy, który ogłosiła Rada Miejska w Jarocinie. Celem projektu jest upamiętnienie historii poświęconej jarocińskim kolejarzom oraz aktywizacja młodzieży na rzecz kultury.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Wymiana z rockiem w tle

Jarocin – to miasto brzmi – to główne hasło przyświecające już 10. spotkaniu polsko – niemieckiej młodzieży w ZSP Nr 1 w Jarocinie. Grupa 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunami z Kinzig – Schule z partnerskiego miasta Schlűchtern po razy kolejny odwiedziła mury „Jedynki” i wraz z polskimi uczniami realizowała projekt odnoszący się do spuścizny jarocińskiego festiwalu.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Szóstka w Bydgoszczy

Sześć medali: dwa złote Patrycji Adamkiewicz i Martyny Stasik, dwa srebrne Nicoli Kaczmarek i Anny Zbawionej oraz dwa brązowe Alicji Końszczyńskiej i Alicji Kowańdy to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w międzynarodowym turnieju taekwondo Bydgoszcz Cup.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Internetowy konkurs dla młodzieży

Local Heroes” jest internetowym konkursem organizowanym przez wolontariuszy PNWM dla młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat mającym na celu zainspirowanie ich do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Laureat ze szkoły w Tarcach

Dominik Terakowski z ZSP-B w Tarcach po raz drugi został laureatem finału Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Srebro dla "Dwójki"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wywalczył srebrny medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej. Zawody rozegrane zostały wczoraj w Kaliszu. W turnieju finałowym wzięło udział siedem zespołów.

30 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Spacer z "Biało-Czerwoną"

Spacerem z "Biało- Czerwoną" uczczono przypadający w sobotę Dzień Flagi. W akcji zorganizowanej w ZSP nr 1 w Jarocinie uczestniczył m.in. starosta Bartosz Walczak.

30 kwietnia 2015
Informacje ogólne

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych mamy już za sobą. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2, Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących.

27 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Dowiedz się więcej o funduszach

Jak skorzystać z funduszy europejskich? Gdzie szukać informacji o dofinansowaniu projektów? Jakie warunki spełnić, żeby otrzymać wsparcie finansowe?

22 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Dojazd do szkolnych warsztatów

Zakończyły się prace związane z remontem dojazdu do warsztatów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Prace objęły także wykonanie parkingu.

22 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Starają się o patronat Volkswagena

Władze powiatu starają się o patronat firmy Volkswagen Poznań Sp. z o.o. nad klasami mechanicznymi jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych. Powiatowi samorządowcy zwrócili się też z propozycją współpracy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” we Wrześni, na której wkrótce powstanie nowa fabryka Volkswagena.

22 kwietnia 2015
×