otwórz widżet facebooka

Drzwi otwarte w Tarcach

Dodano 24 marca 2015, wpis archiwalny Drzwi otwarte w Tarcach

Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się wielozawodowe lekcje politechniczne i warsztaty zwłaszcza weterynaryjne, architektury krajobrazu i organizacji reklamy.

Szkołę odwiedziło prawie 300 uczniów klas trzecich gimnazjów z powiatów jarocińskiego, pleszewskiego, średzkiego i śremskiego, z czego 103 zdeklarowało, że będzie się uczyło w naszej szkole. Jeśli za trzy miesiące się to potwierdzibędzie oznaczać, że plan naboru zostanie w pełni wykonany – mówi Sławomir Adamiak – dyrektor szkoły.

Technikum w Tarcach zamierza kształcić uczniów, tak jak dotychczas w sześciu zawodach. Preferencje kandydatów są aktualnie rozłożone dość równomiernie, ale gdyby zdarzyło się tak, że
w jakimś zawodzie np. technik weterynarii będzie zbyt duża liczba chętnych, szkoła zaproponuje inne, równie atrakcyjne zawody np. technik architektury krajobrazu lub technik agrobiznesu, które także dają upoważnienia do prowadzenia gospodarstw i korzystania z funduszy europejskich,
a w trakcie nauki można zdobyć prawo jazdy za darmo.

Dużej pomocy w organizacji Drzwi Otwartych udzieliło Starostwo Powiatowe w Jarocinie przekazując środki na dowóz części gimnazjalistów, głównie spoza powiatu jarocińskiego.

×