otwórz widżet facebooka

Sport


Na terenie powiatu jarocińskiego prężnie działają liczne kluby sportowe, które skupiają w swych szeregach dzieci, młodzież i dorosłych. Wychowankowie klubów z terenu powiatu jarocińskiego mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami. W swym dorobku mają medale zarówno mistrzostw Polski, Europy jak i świata.

Dynamicznie rozwijają się piłka nożna, kolarstwo, judo, pływanie, lekka atletyka, oraz wiele innych dyscyplin takich jak np. teakwendo, szachy, piłka siatkowa, rugby. Dla władz powiatu bardzo ważny jest rozwój sportu szkolnego, tym bardziej, że uczniowie szkół wszystkich szczebli prezentują od lat wysoki poziom zdobywając wiele medali na mistrzostwach województwa i Polski.

Sport wielkiego formatu to także organizowane na terenie powiatu imprezy takie jak Mistrzostwa Polski Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów, turnieje siatkarsie z udziałem drużyn z krajowej czołówki. Od wielu lat organizowane są na terenie jarocińskiego powiatu biegi przełajowe w Żerkowie oraz biegi uliczne w Jarocinie i Chrzanie.

Od 2011 roku dzięki współpracy z Towarzystwem Sportowym MTB Team Środa Wielkopolska rozwija się na terenie Gminy Żerków kolarstwo. W pierwszym roku współpracy zorganizowane zostały zawody w ramach Pucharu Wielkopolski Thule Cup, rok później impreza rangi Pucharu Polski MTB, która została doceniona dzięki czemu na rok 2013 przyznano Towarzystwu Sportowemu MTB Team oraz Gminie Żerków organizację zawodów o najwyższej randze jakimi są Mistrzostwa Polski. 


           

×