otwórz widżet facebooka

"Dwójka" z otwartymi drzwiami

Dodano 11 marca 2015, wpis archiwalny

Na sali sportowej mogli zapoznać się z ofertą edukacyjna jarocińskiej „dwójki”:

  • technikum:  elektryczne i elektroniczne  z przysposobieniem: odnawialne źródła energii, mechaniczne z przysposobieniem pożarniczym, technikum pojazdów samochodowych, technikum  hotelarstwa oraz usług fryzjerskich z elementami kosmetologii;

  • liceum ogólnokształcące: z przysposobieniem wojskowym oraz policyjno- prawnym;

  • szkoła zasadnicza (wszystkie zawody).

W Drzwiach Otwartych brali udział również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych z panem Jackiem Dutkiewiczem na czele oraz lokalnych zakładów pracy, którzy informowali zainteresowanych o miejscach praktyk dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Następnie, gimnazjaliści zwiedzali wszystkie ciekawe miejsca w szkole, m.in. mogli zobaczyć,  jak działa elektrownia słoneczna i wiatrowa, jak obsługuje się gości w hotelu, jak należy udzielać pierwszej pomocy i składać karabin, zainteresowani mogli poznać tajniki wypieku chleba i ciastek.

Po obejrzeniu głównego budynku ZSP nr 2, zwiedzający chętnie przechodzili do warsztatów szkolnych, gdzie czekali na nich starsi koledzy – uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele poszczególnych zawodów. Tutaj można było m.in. zrobić sobie modną fryzurę, zobaczyć, jak diagnozuje się usterki w samochodzie , jak montuje się instalacje elektryczne, dowiedzieć się, jak działa telewizja naziemna, satelitarna i przemysłowa,  a także zobaczyć,  jak działają  obrabiarki.

Gimnazjaliści z  ogromnym zainteresowaniem  obejrzeli widowiskowy pokaz ratownictwa przygotowany przez uczniów technikum z przysposobieniem pożarniczym i jarocińską jednostkę Państwowej Straży Pożarnej.  Profesjonalnie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu,  pokazano, w jaki sposób ratuje się  uwięzione w pojeździe ranne ofiary wypadku drogowego.

A  co mówili gimnazjaliści podczas zwiedzania „Dwójki” ?

- Ja jestem już zdecydowana – powiedziała uczennica jarocińskiego gimnazjum -   interesuje mnie technikum usług fryzjerskich i na pewno do tej szkoły złożę wkrótce podanie.

- Mój brat ukończył „Dwójkę”, teraz studiuje – dołączyła do rozmowy jej koleżanka – zawsze mi mówił, żepanuje tu przyjazna atmosfera i jest bezpiecznie.

- Nauczyciele są w porządku, pomagają słabszym uczniom, ale i wymagają,  wiadomo – informował koleżanki uczeń klasy LOPP, który oprowadzał po szkole grupy gimnazjalistów.

- Zawsze chciałem być policjantem,dzisiaj dowiedziałem się, że w liceum o tym profilu zdobędę podstawowewiadomości na temat pracy w policji – powiedział zainteresowany gimnazjalista – poza  tym, po ukończeniu waszego  liceum, będę miał dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia, chciałbym dostać się do Szczytna.

 

×