Hit dla Mariki i Kanbudu

Dodano 09 lutego 2009, wpis archiwalny

Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT, którego celem jest wyłonienie, uhonorowanie i wypromowanie wartościowych przedsięwzięć zorganizowany został po raz trzynasty.  Jak co roku tytuły  przyznano w sześciu kategoriach: Produkcja, Rolnictwo i Przetwórstwo Żywności, Ekologia, Organizacja i Zarządzanie, Samorządność oraz Handel i Usługi. Zgłoszone do rywalizacji dokonania firm, samorządów terytorialnych, instytucji i organizacji, zespołów i poszczególnych osób poddane zostały szczegółowemu oglądowi i ocenie - podkreśla Ireneusz Lamprecht, sekretarz powiatu zasiadający w kapitule konkursowej.  Tradycyjnie już kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń, zainteresowanych rozwojem i promocją regionu. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnione zostały aż trzy firmy z terenu powiatu jarocińskiego. Wielkopolski HIT 2008 roku w  kategorii produkcja otrzymał Zakład Dziewiarski „MARIKA” s.c. w Jarocinie . Firma zauważona została dzięki wysokiej jakości produkcji czapeczek dziecięcych.  W kategorii Handel i Usługi prestiżowy tytuł przypadł Przedsiębiorstwu Usługowo Handlowemu  KANBUD Sp. z o.o. w Cielczy za iluminację obiektów architektonicznych na terenie gminy Jarocin w latach 2005-2008.  Nominację do tytułu HIT 2008 otrzymało P.P.H.U. „ANIA”  Anna Malecha z Jarocina za walory smakowe i jakościowe wyrobów piekarniczych i cukierniczych.